Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır esnafı normalleşme sürecine hazır!

Bağlar - 25 Şubat 2021 13:37 A A

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, 1 Mart tarihinde başlayacak olan normalleşme sürecine ilişkin, “Diyarbakır esnafı yeni sürece hazırdır” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile 1 Mart tarihinde kademeli normalleşmeye geçileceğini dile getirmişti. Kademeli normalleşmeye geçecek kentlerden biri de Diyarbakır. Kentteki esnaf, dört gözle 1 Mart tarihindeki normalleşme sürecini bekliyor.

“TOPYEKÛN MÜCADELE KARARI ALDIK”

Normalleşme süreci öncesi yazılı bir açıklama yapan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, “Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 tedbirleri nedeniyle başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere bir çok sektör olumsuz etkilenmiştir. Alınan tedbirler kapsamında hizmet sektöründe tamamen ve/veya kısmen kapatılan alanlar 1 Mart 2021 tarihi itibariyle kademeli olarak açılacaktır. Bizler Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak “Normalleşme Süreci Adımları” kapsamında risk seviyesini en alt seviyeye indirmek için topyekûn bir mücadele kararı aldık.

“ESNAFIMIZ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIR”

Bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek hep birlikte mücadele ederek sürecin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Biz meslek odaları olarak üyelerimizle birlikte temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha fazla riayet edip kentimiz  ve ülkemiz için bu illetten kurtularak normalleşmeye dönmek için mücadeleye ilk günkü gibi enerjimiz ve inancımızla başlıyoruz. Diyarbakır esnafı yeni sürece hazırdır.  Bu bağlamda esnaf ve sanatkarlarımızın 1 Martta kademeli olarak normalleşmeyle ilgili her türlü tedbiri aldığını kamuoyuna bildiririz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 471 kez okundu.
Bağlar - 13:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.