10° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.89
  • DOLAR 6.26

Diyarbakır Genç MÜSİAD’dan Yatırımcılara Teşvik

Diyarbakır - 7 Şubat 2020 17:39 A A

Kısa Adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanlığına Enez Çimen seçildi. Çimen, “Mukaddes Kentimize yatırım yapacak girişimcilerimize veya mevcut yatırımlarını büyütmek isteyen müteşebbislerimize, MÜSİAD olarak her türlü bilgi ve birikimlerimizi aktarma konusunda sonuna kadar destek olacağız” dedi.

Ocak ayında yapılan kongre sonucunda, 11. Dönem Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Serkan Malay’dan görevi devralan Enez Çimen, geleceğe yönelik hedefleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Enez Çimen şunları söyledi: ‘Evvela, kongremizin İlimiz, MÜSİAD ailemiz ve tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Bilindiği üzere, MÜSİAD Diyarbakır Şubesi olarak, Ocak ayında yaptığımız kongrede, nöbet değişimi yapıldı. Bizden önce görev yapan İl Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, bayrağı bize devrettiler. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden öncekiler, nasıl ki, en iyi şekilde görevlerini icra etmeye çalışıp çabaladılar, bizler de aynı şevk ve gayretle Mukaddes Kentimiz Diyarbakır’a hizmet noktasında, en üst düzeyde çaba sarf edeceğiz. Ben, gıda ve Eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren Diyarbakırlı bir aileye mensubum. Evli ve üç çocuk babasıyım. Adalet ve Kalkınma partisi Yenişehir İlçe Başkanlığı Gençlik Kollarında Birim Başkanlığı olarak görev yapmaktayım. Genç MÜSİAD Diyarbakır Şubesi’nin 12’nci Başkanı olarak göreve seçildim. 1990 yılında kurulan MÜSİAD Ailesi olarak, erdem, ahlak faziletler ve güven temelinde yükselen bir iş dünyası inşası hedefleriyle kurularak, vatanımıza, milletimize bütün bilgi ve birikimlerimiz ve insan unsurlarımızla, olabildiğince üst düzeyde hizmet hedefiyle yolumuza devam etmekteyiz.”

GENÇ MÜSİAD YENİ YATIRIMLAR İÇİN ÇALIŞIYOR

Genç MÜSİAD olarak hedef ve projelerine dair konuşan Çimen, şu ifadeleri kullandı: “Bu kutlu hareketimizin bünyesinde kurulmuş olan Genç MÜSİAD ise, bilgi, tecrübe ve ticaret portalımızdan hem üyelerimiz ve hem de Aziz vatanımızda yatırım yapmak, iş kurmak veya mevcut iş yerlerinin kapasitelerini artırmak isteyen, ya da yeni iş olanaklarıyla tanışmak isteyen genç kardeşlerimizin birbiriyle tanışıp kaynaşmaları, kısa zaman zarfında birbirlerine ulaşarak, her türlü diyalog kanallarını kurabilmelerini tesis etmek hedefleriyle hareket etmektedir. Ayrıca, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere, dünyanın gelişmiş endüstrisine sahip ülkelerde yaşanan her türlü teknolojik gelişmeyi takip edip, gerek mensuplarımız ve gerekse ülkemizdeki bütün iş dünyasının istifadesine sunma noktasında, AR-GE çalışmalarımız da aralıksız olarak sürmektedir. Özellikle kentimizde işsizlik belli başlı sorunlarımızdan birini teşkil etmektedir. Bu kapsamda, yeni yatırımların gerçekleşebilmesi ve var olan müteşebbislerimizin kapasitelerin artırarak, hem istihdama daha fazla katkı sağlamalarına zemin hazırlamak ve bu sayede kentimiz ekonomisine giderek artan oranda katma değer sağlamaları noktasında, MÜSİAD olarak gayret ve çaba göstermekteyiz. Adanmışlık duygusuyla çıktığımız bu noktada, Mekke ve Medine’den sonra, 5. Haremi Şerif unvanına sahip olan Mukaddes Kentimize yatırım yapacak girişimcilerimize veya mevcut yatırımlarını büyütmek isteyen müteşebbislerimize, MÜSİAD olarak her türlü bilgi ve birikimlerimizi aktarma konusunda sonuna kadar destek olacağımızı, bir kez daha vurgulamak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, deprem faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve İdlib’de, rejim güçlerinin kalleş saldırısı sonucunda hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, halkımıza da başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.”

Bu haber 578 kez okundu.
Diyarbakır - 17:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.