12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Müftülüğü’nde 5 kişi de korona çıktı

Diyarbakır - 21 Temmuz 2020 16:47 A A

Diyarbakır Müftülüğünde 5 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, testi pozitif çıkan arkadaşlarının sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek müftülükte tedbirlerin alındığını ve çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

Türkiye genelinde koronavirüs vakaları düşerken Diyarbakır’da artış devam ediyor.  Sağlık Bakanlığın verilerine göre kentte 3 binden fazla aktif vaka mevcut. Son olarak Diyarbakır İl Müftülüğünde de 5 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Testi pozitif çıkan personellerin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karaçayır, müftülükte çalışan kişi sayısını düşürüp ve tedbir alarak çalıştıkların söyledi. Karabayır “Şu an bir sorunumuz yok. Sayı azaltıp çalışıyoruz. Bir arkadaşımız iyileşti diğer arkadaşlarımızın durumu da iyi. Hastalık çok yaygınlaştı. Daha önce korona testi yaptırdım. Testim negatif çıktı. Arkadaşlarda da belirti oldukça test yaptırıyorlar. Arkadaşlarımız daha öncede tedbirlerini alıyordu. Testi pozitif çıkan arkadaşlarımız evdeler. Hastalığı hafif atlatıyorlar. Her gün arıyoruz sağlık durumları iyi.”

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 822 kez okundu.
Diyarbakır - 16:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.