28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır Valisi, eşi ile birlikte yetimleri ziyaret etti

Diyarbakır - 6 Şubat 2021 15:22 A A

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu yetimlere kol kanat geriyor.

Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu tarafından daha önce Van, Bursa ve Antalya’da da uygulanan ve yetim ailelerin ihtiyaçlarının tespiti, giderilmesi ile takiplerinin hedeflendiği proje “Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor” sloganıyla Diyarbakır’da da hayata geçirildi.

Proje kapsamında daha önce farklı ailelere ziyarette bulunan Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu dün de Bağlar ilçesinde ikamet eden bir aileye ziyaret gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARLA OYUN OYNADI

Ziyaretlerinde, geçtiğimiz Kasım ayında eşini kaybeden 3 çocuk annesi Ş. K. ve çocuklarla sohbet eden Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, çocuklarla, yüzlerini güldürecek ve vakitlerini kaliteli geçirmesini sağlayacak oyunlar oynarken, anneden de ailenin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, yeni doğan Nisanur bebeğe de altın takarak iyi dileklerde bulundu.

Son dönemde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Öksüz, Yetim ve Gündüz Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın çalışmaları kapsamında, Sevim Karaloğlu hanımefendi tarafından 16 Temmuz 2020 tarihinde yapılan toplantı ile çalışmalarına başlanan proje, birçok kurum ve kuruluşun işbirliği ile yürütülüyor.

Ayrıca, projede yoksulluk ve eğitimsizliğin ortadan kaldırılması, önleyici çalışmalarla suç işleme ve suça yönelme oranlarının düşürülmesi, aile bağlarının güçlendirilmesi, yetim çocuklara eğitim hayatları boyunca destek olunarak yardımlaşmanın ve iyiliğin çoğaltılması amaçlanıyor.

Bu haber 390 kez okundu.
Diyarbakır - 15:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.