Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır yatırım şehrine dönüştü!

Diyarbakır - 15 Kasım 2021 14:20 A A

Tekstil Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek Filteks Tekstil Fabrikası’nın açılışını yapan Vali Münir Karaloğlu: “Diyarbakır’da yakaladığımız bu yatırım ikliminin, huzur ve güven ortamının bozulmasına izin vermeyelim” dedi.

2011’den bu yana İstanbul’da üretim yapan Filteks Moda Dış Ticaret Firması’nın Diyarbakır’daki fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tekstil Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan fabrikanın açılışına Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral ile iş insanları da katıldı.  Vali Münir Karaloğlu yaptığı konuşmada; kentte yatırımı, ihracatı, istihdamı artırarak bu kentte doğan insanları huzurlu, mutlu ve refah içerisinde yaşatmaya gayret içerisinde olduklarını söyledi.

“DİYARBAKIR YATIRIM ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜ”

“Diyarbakır artık sadece yerli yatırımcının, sanayicinin değil, Türkiye’nin her yerinden yatırımcıların ilgi duyduğu, yatırım yapmak istedikleri bir şehre dönüştü” ifadelerini kullanan Karaloğlu, şöyle konuştu: “Bunu korumak, geliştirmekte Diyarbakır’da yaşayan her birimizin görevi olmalı. Gözümüz gibi bu ortamı korumak zorundayız. Bunu korursak emin olun Diyarbakır’ın potansiyeli sadece Diyarbakır’a değil bölgeye de ülkeye de yeter. Bunu siz de biliyorsunuz. Ben de biliyorum. Ne olur Diyarbakır’da yakaladığımız bu yatırım ikliminin, huzur ve güven ortamının bozulmasına izin vermeyelim. Bunu bozmak isteyenler olabilir ama biz Diyarbakırlılar olarak buna izin vermeyelim. İnşallah bu yeni yatırımlarla beraber Diyarbakır’daki gençlerimize iş, aş yarattığımızda göreceksiniz ki hepimizin huzuru daha da artmış olacak” 

“HEMEN ÜRETİME GEÇSİNLER”

Organize sanayi bölgesinde yer tahsisi yapılan firmaların hemen üretime geçmesini arzu ettiklerini dile getiren Karaloğlu, şöyle devam etti:  “Diyarbakır’da yatırım yapmak üzere her gün farklı grupla çalışmalar yapıyoruz. Filtekse yer tahsisi yapalı 1 yıl oldu, bugün fabrikayı açıyoruz. Biz arzu ediyoruz ki bu organize sanayi bölgelerinde yer tahsisini yaptığımız arkadaşlar hemen inşaata başlasınlar. Çünkü Diyarbakır’ın genç nüfusu var. Bu genç nüfusa da iş, aş, istihdam oluşturmamız lazım. Bu şehirdeki insanların refahını büyütmemiz lazım. Yakalamış olduğumuz huzur ortamını kalıcı kılmanın yolu da buradan geçiyor. Kentte yatırımı, ihracatı, istihdamı artıracağız ki bu kentte doğan insanlar kendi doğdukları kente huzurlu, mutlu, refah içerisinde yaşayabilsinler.”

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali  Karaloğlu fabrikada çalışan işçilerle öğle yemeğini yedi. Program, Karaloğlu’nun fabrikadaki incelemeleriyle son buldu.

Bu haber 397 kez okundu.
Diyarbakır - 14:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.