12° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 6.57
  • DOLAR 5.81

Diyarbakır’a 110 milyon liralık yatırım!

Diyarbakır - 14 Eylül 2018 12:58 A A

Bölgenin en önemli sağlık üssü illerinden olan Diyarbakır’da 110 milyon liralık yatırımla yeni bir hastane kuruldu. Şimdilik 200 kişiyi istihdam eden hastane, tamamen faaliyete geçtiği gün 450 kişiye ekmek kapısı olacak.

Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde hizmete giren Özel Bower Hastanesi, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Radisson Blu otelde verilen kahvaltılı tanıtım toplantısı ile basın mensuplarıyla bir araya gelen hastane yönetimi, hedef ve projelerini anlattı. Hazırlanan sinevizyon gösterisi ile hastanenin sunduğu sağlık hizmetleri ve misyonu tanıtıldı.

Başhekim Uzman Dr. Hıdır Sarı, yurt içinde ve yurt dışında yatırımları bulunan Diyarbakırlı yatırımcı grup olarak sağlık alanında da kendi memleketlerine en iyi hizmeti kazandırmak istediklerini söyledi.

“HEDEFİMİZ İNSANLARIMIZIN BAŞKA KENTLERE SAĞLIK HİZMETİ İÇİN GİTMESİNİ ÖNLEMEKTİR”

Sarı, “Uluslararası bir tecrübeye sahip Bower şirketler grubu, doğup büyüdüğü il olan Diyarbakır’ımıza diğer faaliyetlerine ilave olarak sağlık sektöründe de ilimizin değerli bir noktasında, Diyarbakır Surlarının yanı başında, Dağkapı Meydanı’nda tam teşekküllü Sosyal Güvenlik Kurumu ve özel sigortalar ile anlaşmalı bir hastane açarak istihdamı arttırmaya ve işsizliği azaltmaya önemli bir katkı sağlamıştır. Şimdi ki hedefimiz dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmetini bölge halkı ile buluşturarak insanlarımızın başka kentlere gitmelerine gerek kalmadan kendi kentlerinde bu hizmeti almalarını sağlamaktır.” dedi.

“İSTİHDAMA CİDDİ KATKI SUNACAĞIZ”

Hastane olarak istihdama da ciddi katkı sunduklarını ifade eden Uzman Dr. Hıdır Sarı, “Hastanemiz 22 bin metre kare kapalı alana sahip, modern, geniş, ferah fiziki alanları ve konforlu hasta odaları,300 araç kapasiteli kapalı otoparkı ve vale hizmeti ile sağlık hizmetinde önemli bir yerde durmaktadır. Ruhsatında 30 farklı branş, 66 hekim kadrosu ve 159 yatak kapasitesi ile bu özelliklere sahip ilimizdeki tek özel hastanedir. Hastanemizde 200 personel istihdam edilmiş olup, tam kapasite ile çalıştığında bu sayı 450’ye çıkacaktır. Bu altyapı ile ilimize, bölge illerine ve sağlık turizmi kapsamında komşu ülkelere hizmet vererek, sağlık hizmetinin kolay erişilebilir olmasına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Bu haber 88 kez okundu.
Diyarbakır - 12:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.