-4° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Diyarbakır’a Hizmet Yolunda Buluşmaları’ Kocaköy’de devam etti

Diyarbakır - 11 Kasım 2019 17:48 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ‘Diyarbakır’a Hizmet Yolunda Buluşmaları’ kapsamında Kocaköy İlçesi’nde muhtar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Kocaköy İlçesi’ni ziyaret eden Sayın Güzeloğlu, kanat önderleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kocaköy Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Güzeloğlu’nun yanı sıra Kocaköy Kaymakamı Yasin Yunak, Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür V. Dr. Ahmet Naci Helvacı, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kurum müdürleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, Kulp İlçe protokolü, muhtarlar, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

‘HER BİR VATANDAŞIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ VE EN İYİSİNİ HAK EDİYOR’

Güzeloğlu, konuşmasına başlamadan önce ebediyete intikalinin 81. yıldönümü ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan uğruna şehit düşen kahramanları andı. Güzeloğlu, “Diyarbakır’a Hizmet Yolunda başlattığımız toplantılarda bugün Kocaköy durağandayız. Kocaköy çok sevdiğimiz güzel bir ilçemiz fakat o da uzun yıllardır hizmette geri kalan ihmal edilen, sıkıntısı ne yazık ki bugüne kadar süren bir ilçemiz. Her toplantımızda altını çiziyoruz. Diyarbakır ve bütün ilçeleri, 17 bin kilometrekaresinde yaşayan her bir hemşerimiz her bir vatandaşımız her şeyin en güzelini ve en iyisini hak ediyor. Özellikle gençlerimiz, çocuklarımız şüphesiz ki artık çok daha iyi bir altyapıda çok daha gelişmiş ve kalkınmış bir şehir boyutunda yaşamak istiyor. Kocaköy de buna dahil. Ama bu istek arzu ve haklı talep ne yazık ki gerideki yaklaşık 40 yıllık bir ihanetin ve bölücü terör örgütü çizgisinin bu kentin önünü kapatmasıyla, bu kentin insanlarının beklentisini yok sayılmasıyla gerçekleşmedi. En temel altyapı hizmetleri dahil bir türlü hayata geçirilmedi. Hizmet yapmak isteyenin katkı yapmak isteyenin önü kesildi. Bir taşı taş üstüne koymak isteyenin şantiyesi basıldı, aracı yakıldı, kendisi tehdit edildi ve canlarına kast edildi. Millete hizmet için gönderilen kaynaklar millete değil ihanete, teröre, kandile ve şer şebekelerine aktarıldı. PKK denilen zihniyet ve onun ardındaki o sinsi zihniyet millete hizmet değil hıyaneti bugün değil onlarca yıldır yaptı” diye konuştu.

Güzeloğlu, konuşmasında gençlerin Kocaköy’de spor sahası istediğini belirterek bugüne kadar ilçede yapılmayan diğer hizmetlerle birlikte açık ve kapalı olmak üzere spor sahaları yapacaklarını müjdeledi.

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar, esnaf ve vatandaşlar Güzeloğlu’na sorun ve taleplerini iletti. Toplantıda sorunların çözümü için atılacak adımlar tartışıldı.

Kaynak: Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 634 kez okundu.
Diyarbakır - 17:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.