22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da KPSS heyecanı, sosyal mesafeyi unutturdu

Diyarbakır - 6 Eylül 2020 15:45 A A

Diyarbakır’da, Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk oturumu için okullara gelen adaylar, koronavirüs tedbirleriyle içeri alındı.

Dışarıda bekleyen bazı ailelerin sosyal mesafe ve maske kurallarını ihlal ettiği gözlendi. ÖSYM tarafından iki oturum olarak yapılan KPSS’nin Genel Kültür ve Genel Yetenek Oturumu, Diyarbakır’da da saat 10.15’te başladı. Yenişehir ilçesinde sınava girecek adaylar, aileleriyle birlikte sabah saatlerinden itibaren okullara geldi.

Sınav saatini bekleyen adaylar ile ailelerin çoğunun sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı gözlendi. Bazı adayların yakınları, okul önlerinde dua etti. Adaylar, girişte dezenfektan kullandıktan sonra kendilerine verilen maskeleri takarak, üst aramasının ardından salonlara alındı.

Bu haber 667 kez okundu.
Diyarbakır - 15:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.