12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da sokağa çıkma kısıtlaması öncesi kısmi yoğunluk

Bağlar - 30 Nisan 2020 18:48 A A

Diyarbakır’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi çarşı ve pazarlarda alışveriş yapanlar kısmi yoğunluk oluşturdu.

İçişleri Bakanlığınca Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda 1, 2 ve 3 Mayıs’ta 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde, ramazan ayının da etkisiyle iki ilde kısmi kalabalık gözlendi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan sebze-meyve halinde ve alışverişin kalbi olarak nitelendirilen Sur ilçesindeki çarşı ve pazarlarda vatandaşlar kısıtlama öncesi alışveriş yaptığı görüldü.

Genel itibarla maske takan vatandaşların sosyal mesafe kuralına ise uymaması dikkat çekti. Öte yandan polis ve zabıta ekipleri sık sık araçlardan vatandaşları evde kalmaları için Türkçe ve Kürtçe anonslarla uyardı. Sur ilçesinde esnaf Umut Arslanalp, yaptığı açıklamada, bugün ilçede alışveriş gerekçesiyle yoğunluk yaşandığını belirtti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında normalde sakinliğin yaşandığı ilçede 3 günlük kısıtlama öncesinde alışveriş yoğunluğu yaşandığını ifade eden Arslanalp, tedbirlerle vatandaşlara hizmet sunduklarını aktardı.

Kaynak: AA

Bu haber 472 kez okundu.
Bağlar - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.