29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’da yüz yüze eğitim başladı

Diyarbakır - 12 Ekim 2020 12:48 A A

Diyarbakır’da ara verilen yüz yüze eğitim kısmi olarak yeniden başladı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimin yapıldığı Diyarbakır’da yüz yüze eğitim kısmi olarak yeniden başladı. İl genelinde alınan tedbirlerle ilkokul 2, 3, 4’üncü sınıflar, köy okulları, 8 ve 12’nci sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel eğitim gereksinimi olan öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

SINIFLAR İKİ GRUBA AYRILDI

Aynı sınıfta okuyan öğrenciler sosyal mesafelerinin korunması için iki gruba ayrıldı. Bir grup öğrenci bu gün ve yarın ders görecek. Diğer grup öğrencileri ise Perşembe ve Cuma günü okula gidecek. Sabah saat 09.00’da başlayan ders saat 12.20’de sona erecek. Öğretmenler tarafından velilere mesaj atılarak okula gelen öğrencilerin yanlarında yedek maske bulundurması ve evde kahvaltı yapıp gelmeleri istendi. Kantinlerin kapalı olduğu okullara dışarıdan yemek getirilmesine ise izin verilmeyeceği belirtildi.

VELİLER OKULA ALINMADI

İlk gün olması nedeniyle veliler okul önünde yoğunluk oluşturdu. Korona virüs nedeniyle okula hiçbir veli alınmadı. Kapıda bekleyen görevliler, öğrencileri teslim alıp koridorda bekleyen öğretmenlerine yönlendirdi. Sosyal mesafe kuralı çerçevesinde tekli sıralara oturtulan öğrenciler ders başı yaptı.

VELİLER: “HEYECANLIYIZ”

Çocuklarını okula getiren Veliler, Uzun aradan sonra çocuklar heyecanlı bir şekilde okula başladığını ifade ederek, “Temennimiz inşallah sağ salim bu hastalıktan kurtulmak. Devletimizden Allah razı olsun, kendilerini seferber etmiş durumdalar. Heyecanlıyız, gururluyuz inşallah her şey daha iyi olacak. Tabiki devletimizin sunduğu kararlara da uymak zorundayız” dediler.

Bu haber 921 kez okundu.
Diyarbakır - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.