Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’daki zincir marketlere sınırlama

Bağlar - 29 Nisan 2021 14:56 A A

Diyarbakır Valiliği ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kentteki esnafı sevindiren bir karar aldı. Alınan karar gereği zincir marketler temizlik malzemesi dışında ürün satamayacak.

 Valilik ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararı DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu duyurdu. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Ebedinoğlu: “Esnafımızın sokağa çıkma kısıtlaması döneminde işyerleri kapalı iken zincir marketlerin her türlü ürünü satması, haksız rekabet oluşturmaktaydı. Esnafımızın tepkisine neden olan kısıtlama sürecinde, zincir marketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışında  ürün satışının engellenmesi talebimiz Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kabul görmüştür” dedi.

OLUMLU CEVAP VERİLDİ 29/04/2021 tarih 16. nolu Kararı ile 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek tam kısıtlama döneminde, zincir marketlerin konfeksiyon, tekstil, çanta, ayakkabı, Nalburiye, Hırdavat vs. ürün satışı yasaklanmıştır. Bu kararın alınmasında, esnafımızın haklı talebine olumlu cevap veren başta Sayın Valimiz Münir Karaloğlu ve Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu üyelerine hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 703 kez okundu.
Bağlar - 14:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.