16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır’dan Nijer’e hayat

Diyarbakır - 20 Aralık 2018 09:52 A A

Diyarbakırlı hayırseverlerin Nijer’de açtığı su kuyusu hizmete açıldı.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Afrika’da temiz su ihtiyacının boyutunu göz önüne alarak başta kurak ve temiz suya ulaşılamayan ülke ve bölgeler üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucu Diyarbakırlı hayırseverlerin de katkılarıyla Nijer’de, Gazze yolunda Mavi Marmara’da şehit düşen Şehit Âlim Ali Haydar Bengi su kuyusu açıldı.

 “AFRİKA’DA İNSANLARIN YÜZDE 86’SI SAĞLIKLI VE TEMİZ SU KAYNAKLARINDAN YOKSUN”


Diyarbakırlı hayırseverlerin Nijer’de açtığı su kuyusu hizmete açıldı

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yetkilileri, Sahra Altı Afrika’da yaşayan insanların yüzde 86’sının sağlıklı ve temiz su kaynaklarından yoksun bulunduğuna işaret edilerek, “Su olduğu yere can verirken olmadığı yerde, özellikle kurak ülkelerde can almaktadır. İçme suyu bu bölgelerde en büyük problemlerden biri, Nijer’de insanlar çamurlu suları içiyorlar. Açılan bazı kuyular betonlanmadığı için her türlü dış etkene açık. Bu yüzden bir çok bölgede kolera vakaları görülüyor.

SONDAJ YÖNTEMİYLE KUYULAR AÇILIYOR

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak,, Nijer´de sondaj yöntemiyle kuyular açıyor, su boruları ve pompaları takıyor. 60-70 metre derinliği olan bir su kuyusunun Nijer´de maliyeti 2 bin 300 dolar ile 7 bin 700 dolar arasında değişiyor. ‘Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’ bu konuda farkındalık meydana getirerek özellikle Afrika gibi coğrafi koşullar, kuraklık, altyapı sorunları ve muhtelif istikrarsızlıklar nedeniyle temiz içme suyuna erişimde sıkıntı yaşanan bölgelerde su kuyuları inşa etmeye devam ediyor. Böylece su sorunu dolayısıyla yaşanan sıkıntılara çözüm bulmaya çalışıyor. Sizde Afrika topraklarında adınıza su kuyusu açarak bu büyük hayra vesile olabilirsiniz.

Hesap Adı: Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

IBAN: TR14 0020 9000 0015 9591 0000 01”

Bu haber 1282 kez okundu.
Diyarbakır - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.