29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakırlı iş insanından örnek davranış

Diyarbakır - 18 Mayıs 2021 16:08 A A

Harvard ve Brown Üniversitesinden tam burslu kabul alan Bahçeşehir Koleji Diyarbakır Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin eğitim masraflarını Diyarbakırlı iş insanı üstlendi.

Bahçeşehir Koleji Diyarbakır Fen ve Teknoloji Lisesinden Nehir Toklu, Harvard Üniversitesi’nde tam burslu olarak Uluslararası İlişkiler ve Matematik Bölümlerine, Dicle Ezgi Ekinci, Harvard Üniversitesi Biyomühendislik Bölümüne, Seyit Metin Barut ise Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Bölümüne tam burslu olarak kabul edilmişti. Diyarbakır’da başarılarıyla Türkiye gündemine oturan başarılı öğrencilerin eğitim masraflarını Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci,  öğrencilerin burslarını kendilerinin karşılayacağını duyurdu.

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji kurucusu Zeki Esen, Mina Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci’nin çocukların eğitim süresi boyunca onlara burs verme noktasından dolayı burada olduklarını belirtti.  Esen, “İş insanlarının gençlerimize bu çabayı, bu emeklerini görmelerine karşı bu katkıyı sunmaları bizi çok mutlu etti. Dilerim bu bir yol olur. Bu çok iyi bir şey. Bundan dolayı ben, Recep Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ONLARIN DÖRT YIL BOYUNCA EĞİTİM MASRAFLARINI KARŞILAMAYI VE İMZA ALTINA ALDIK”

Nehir ile Seyit ile ve Ankara’da olan Dicle’nin başarıları için burada olduklarını söyleyen İş insanı Recep Özekinci, “Her yıl on binlerce   başarılı öğrencinin içerisinden başvuruların olduğu Harvard ve Brown üniversitesine bu yıl göğsümüzü kabartan bir şekilde Diyarbakır’dan üç tane pırıl pırıl genç genç kardeşimiz bu başarıya imza attılar. Bizlerde kenttin sanayicileri olarak burada onların bu başarılarına değer katmak adına onların dört yıl boyunca buradaki bütün eğitim öğretim süresi içerisinde bütün masraflarını karşılamayı, gidiş-dönüş biletlerini almayı, orada onlara başka imkanlar sağlamaya çalıştık. Ve bunu imza altına aldık. Tabi ki, kadim şehrimiz Diyarbakır’ın daha öncede  birçok başarıları oldu. Yıllar sonra da yine bugün böyle başarıları  çok iyi seviyeye gelmiş öğrencilerimizle tanıtıyoruz artık. Aslında bu gurur Türkiye’nin.  Her zaman için yanlarında olacağımızın sözünü buradan veriyorum” şeklinde konuştu.

Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Bölümüne tam burslu olarak kabul edilen Seyit Metin Barut, “Vize süreçlerini bitirmeye çalışıyoruz. Şu an için her hangi bir sıkıntı yok. Umarım Ağustos sonunda Amerika Birleşik Devletlerinde olacağız. Herkese çok teşekkür ederiz; destekleriniz için” diye konuştu.

Harvard Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tam burslu kazanan Nehir Toklu ise insanların kendilerini desteklemesini onları  daha da çok mutlu ettiğini kaydetti. Toklu, “Daha da önemlisi, birazda olsa örnek oluyorsak bu da bizi çok mutlu ediyor” ifadelerinde bulundu.

Bahçeşehir Koleji Diyarbakır Fen ve Teknoloji Lisesinde basın açıklamasının ardından öğrencilerin burslarının karşılanacağına dair imza töreni gerçekleşti.

Bu haber 918 kez okundu.
Diyarbakır - 16:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.