Diyarbekirspor, Diyarbakır Stadyumu’nda karşılaştığı Adıyaman FK’yi 2-0 mağlup etti. Karşılaşmayı bir grup Adıyamansporlu ve Diyarbekirspor’lu taraftarlar izledi.
DİYARBAKIR GAZETE- 2. Lig Beyaz Grup’ta play-off mücadelesi veren Diyarbekirspor, ligin 20. Haftasında karşılaştığı Adıyaman FK ile kendi evinde karşılaştı. Maç öncesi Kuzey Irak’taki Pençe Kilit harekatında şehit olan askerler için 1 dakikalık saygı duruşundu bulunuldu.
İlk yarısı 0-0 biten karşılaşmanın ikinci yarısında Diyarbekirspor, konuk ekip Adıyamanspor’u Berkay Ceylan ve Hasan Hüseyin Acar’ın golleriyle 2-0 yendi.
Diyar, bu sonuçla puanını 29 yükselterek yedinci sıraya yerleşti.
Diyarbekirspor, 20 Ocak Cumartesi günü deplasmanda Serik Belediyespor’a konuk olacak.