10° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DÜ Rektöründen ‘Kişiye özel kadro’ haberine ilişkin açıklama

Diyarbakır - 13 Ağustos 2020 18:55 A A

‘Kişiye özel kadro’ haberine ilişkin Dicle Üniversitesi Rektöründen açıklama geldi. Rektör Talip Gül, “Kadroda bir haksızlık varsa iptal ettireceğim” dedi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Giray Topal’ın KPSS’den 70 puan alan kızı kadroya alınırken, puanı daha yüksek olanların alınmadığına dair gündeme getirilen habere ilişkin Dicle Üniversitesi Rektörü Talip Gül  açıklama yaptı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Gül şunları söyledi, “Hakkı yenen arkadaş dilekçe verirse inceleme başlatırız. Onun dışında bir haksızlık yok çünkü buna komisyon karar veriyor. Şartları yerine getirip de, şu an iki tane kadro açmışız oraya,  bir tanesi şartları yerine getirmiş yerleşmiş oraya, ondan sonra bir kadro boş kalmış. Şahsa özel bir şey yok. Ama mağduriyet varsa dilekçe versinler biz inceleme başlatırız. Zaten inceleme başlatacağım. Açtığımız kadrolara 10.450 kişi başvurdu. Biz kurumun menfaatlerini gözeterek tecrübe şartı oluşturduk. 260 tane tecrübesiz elemanı, hemşireyi laborantı, fizyoterapisti alırsak dikkat çeker. Dolayısıyla biz bazı kadrolara bir kısmı tecrübeli olsun diye koyduk. Mesela 120 tane hemşire aldık kadro verdik, bunların 40 tanesine tecrübe şartı koyduk. Tecrübesiz bir hemşire alırsanız yapamazsınız ki, tecrübe şartı koysanız bazı kadrolara müracaat bile olmaz. Kadroya alınan kişinin yeni mezun olup olmadığını inceleteceğim O konuda bir inceletme başlatacağım. Size söz veriyorum, kadroda bir haksızlık varsa iptal ettireceğim, merak etmeyin” şeklinde konuştu.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 906 kez okundu.
Diyarbakır - 18:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.