15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DÜ’de Diyarbakır OSB iletişim ofisi açıldı

Diyarbakır - 31 Mart 2021 15:31 A A

Üniversite-Sanayi iş birliğini artırmak ve çalışmaların etkin bir diyalog ile sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla, Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İletişim Ofisinin açılışı bugün yapıldı.

Açılış nedeniyle Mühendislik Fakültesi önünde düzenlenen törene Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, OSB Yönetim Kurulu üyeleri Fadıl Oğurlu ve Ali İhsan Özdoğan ile OSB’de yatırımı bulunan sanayici katıldı. Bazı STK başkan ve temsilcilerinin de katıldığı törende ayrıca, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Siraç Özerdem, Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanları ve akademisyenler ile iş insanları katıldı.

Mühendislik Fakültesi’nde kurulan OSB İletişim Ofisi ile sanayide var olan sorunların belirlenmesi ve bilimsel açıdan çözüme kavuşturulması, yeni fakülte mezunlarının sanayide istihdam edilmesi, öğrencilerin sanayide nitelikli staj yapma imkanına kavuşması, üniversite-OSB iş birliği ile ortak (TÜBİTAK, KOSGEB, Karacadağ, vb.) projelerin üretilmesi, üniversiteden danışmanlık hizmetinin aktif olarak başlatılması konularında kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi İdari Binada, bir süre önce Dicle Üniversitesi İletişim Ofisi hizmete açılmıştı.

Bu haber 368 kez okundu.
Diyarbakır - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.