32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eğil’e Dev Aile Piknik Tesisi açıldı!

Dicle - 1 Nisan 2021 09:27 A A

Diyarbakır’ın Peygamber diyarı Eğil İlçesi’nde kısa bir süre önce açılan ve içinde Sosyal Tesis, Yüzme Havuzu, Restoran, Çocuk Bahçesi, Hobit evleri, Tarihi alanlar, Kır Düğün Salonu, Midilli Atları, Nargile içim alanlarının bulunduğu Eğil Dicle Barajı Aile Piknik Alanı ismini alan dev tesis müşterilerini bekliyor.

Diyarbakır’ın Peygamberler diyarı olan Eğil ilçesinde huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla birlikte artış gösteren inanç turizminin ardından açılan sosyal tesisler hizmet vermeye başladı.

Geçtiğimiz ay içerisinde Eğil’e 10 kilometrelik bir mesafede, Dicle Barajı yolunun 1 km ilerisinde Eğil Dicle Barajı Aile Piknik Alanı açıldı.

EĞİL’E DEV TESİS!

30 dönüm arazi üzerine kurulan tesiste, Yüzme Havuzu, Restoran, Çocuk Bahçesi, Hobit evleri, Tarihi alanlar, Kır Düğün Salonu, Midilli Atları, Nargile içim yerleri bulunuyor. 20 kişinin istihdam edildiği tesis aynı anda 220 kişi misafir edecek bir konuma sahip. Doğal güzellikleri, tarihi alanları ile çepe çevreleyen Eğil Dicle Barajı Aile Piknik Alanında misafirler için hazırlanan kebap çeşitleri, içecekler oldukça ekonomik.

BU TESİSTE YOK YOK!

Aile ile gidilebilecek en güzel yerlerden biri olan Piknik ve mesire alanı ayrıca üst seviyede hijyen koşulları altında hizmet veriyor. Düğün, nişan, sünnet merasimleri, toplantı ve özel günler için rezervasyonların yapıldığı alanda, yine serin ve dinlendirici bahçe, közde çay, tecrübeli aşçılar nezaretinde Enfes ve lezzetli yemekler yapılıyor.

İşletme sahipleri, Eğil’e yolu düşen herkesi en iyi şartlarda misafir etmeye hazır olduklarının altını çizerek, doğayla baş başa keyifli anlar geçirmek isteyenleri tesislerine beklediklerini söylediler.

Bu haber 3199 kez okundu.
Dicle - 09:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.