28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Eker’den ‘İstihdam’ müjdesi!

Diyarbakır - 16 Eylül 2020 10:29 A A

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in girişimleri sonucu Türk Telekom bünyesinde hizmet verecek olan çağrı merkezinin Diyarbakır’a kurması kararlaştırıldı. Eker, “Bin kişi bu merkezde istihdam edilecek” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in girişimleri sonucu bin kişisinin istihdam edileceği çağrı merkezi Diyarbakır’da kuruldu.

Türk Telekom bünyesinde hizmet veren ve Van İl’ine kurulması planan çağrı merkezi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in girişimleri sonucu Diyarbakır’a kaydırıldı.  Başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarda yoğun bir girişim başlatan ve bunun sonucunda da bin kişinin istihdam edeceği çağrı merkezinin Diyarbakır’da kurulmasını sağlayan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, çağrı merkezinin şehre hayırlı olmasını diledi.

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ

Konuyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, şehrimiz için son derece önemli bir çağrı merkezinin kurulmasını sağladık. Bir Başka ilimize kurulacağı duyumunu alınca hemen girişim başlattık. İlgili kurum ve kurumun bağlı olduğu üst düzey makamlarda görüşmelerimiz oldu. Daha sonra konuyu sayın Cumhurbaşkanımıza iletim. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla çağrı merkezinin Diyarbakır’a kurulması kararlaştırıldı. Kentimize kazandırılan ve bin kişinin istihdam edileceği çağrı merkezi hayırlı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bu haber 1505 kez okundu.
Diyarbakır - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.