23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ensarioğlu: ‘Koronavirüs ile mücadele Milli bir mücadeledir”

Bağlar - 2 Nisan 2020 18:36 A A

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube ve Memur-Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Koronavirüs salgınına karşı fedakâr bir mücadele sergileyen sağlık çalışanlarını görev yaptığı sağlık kuruluşlarında ziyaret etmeyi sürdürüyor. Bugün ziyaret ettiği bir sağlık kuruluşunda 42 yıllık hemşire Gülten Akça ile karşılaştığı sırada duygu dolu anlar yaşayan Ensarioğlu, Koronavirüs ile mücadelenin artık Milli bir Mücadele olduğunu söyledi.

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi ve Memur-Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Covid-19 virüs ile mücadelede etkin ve fedakar çalışmalarda bulunan Sağlık çalışanlarını yalnız bırakmıyor. Diyarbakır’daki kamuya ait sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Ensarioğlu, sağlık çalışanlarıyla da görüşen ve sorunlarını dinliyor.

42 YILLIK HEMŞİRE AKÇA’YA TEŞEKKÜR

Bugün ziyaret ettiği bir sağlık kuruluşunda görev yapan 64 yaşındaki 42 yıllık hemşire Gülten Akça ile karşılaşan Ensarioğlu, duygulu anlar yaşadı. Gülten Akça gibi sağlık çalışanlarının hayatlarını riske atarak koronavirüsü ile mücadele etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ensarioğlu, Sağlık-Sen Ailesi olarak Gülten Akça ve tüm sağlık çalışanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, her zaman yanlarında olacaklarının altını çizdi.

“KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE MİLLİ BİR MÜCADELEDİR”

Türkiye’ye etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı yapılan mücadelenin artık Milli bir mücadele olduğunun altını çizen Ensarioğlu, “Bu mücadelede hepimizin görev alması lazım. Bu noktada sağlık çalışanlarımız canla başla çalışıyorlar. Özverili çalışmalarından dolayı hepsini tebrik ediyorum. Sağlık çalışanları, göğüslerini halkımıza siper etmiş. Bugün maddiyatı konuşmuyoruz, hizmeti konuşuyoruz. Nasıl daha iyi bir hizmet edebilirizin çabası içerisindeyiz. Bu konuda bize yani sağlık çalışanlarına desteklerini esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya İl Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Cihan Tekin’e, sağlıkçılar olarak teşekkür ediyoruz. Her zaman olduğu gibi desteklerinin devamını beklerken, bizi onurlandırmalarını, bizi motive etmelerini bekliyoruz.

“VİRÜS İLE SAVAŞTA ÖNCÜ KUVVETİZ”

Çünkü biz virüs ile savaşta öncü kuvvetiz. Zamanı geldiğinde ailemizden çocuklarımızdan, Ailemizden, annemiz, babamız ve eşimizden ayrı kaldık. Ve ayrı kalıyoruz. Ama asla ve asla kutsal görevimizi yarıda bırakmıyoruz. Sağlık-Sen olarak üstlendiğimiz bu misyonu ve vebalin altında kalmamamız için tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bilmelerini isteriz ki biz onların sözcüsüyüz.

“BUGÜNKÜ YAPTIĞIMIZ FEDAKARLIKLAR DÜN TALEP ETTİKLERİMMİZİN İSPATIDIR”

Ensarioğlu, Bugünkü yaptıkları fedakarlıkların dün talep ettiklerinin ispatı olduğunu vurgulayarak, “Ne istedik? 3600 ek gösterge istedik. Ne istedik? Yıpranma payı istedik, Adaletsiz döner sermaye sisteminin biran önce düzeltilmesini istedik. Biz verdiğimiz emeğimizin karşılığı dışında bir şey istemedik, biz sadece alın terimizin karşılığını istedik, Dün istediklerimiz bugün yaptıklarımızın ispatıdır. Koronavirüs ile mücadelede fedakarlık yapan ve bu mücadele sırasında virüs bulaşan tüm sağlık çalışanlarımıza Rabbimden acil şifalar diliyoruz” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1298 kez okundu.
Bağlar - 18:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.