10° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Ensarioğlu’ndan Sağlık Müdürü Dr. Tekin’e ziyaret

Diyarbakır - 19 Mart 2020 15:36 A A

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube ve Memur-Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Koronavirüs ile ilgili Diyarbakır’da alınan tedbirlerle ilgili Sağlık İl Müdürü Dr. Cihat Tekin’i ziyaret etti. Koronavirüs tedbirleri ile ilgili Dr. Tekin’den bilgi alan Ensarioğlu, alınan tedbirlerden dolayı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihat Tekin’e teşekkür ederken, Diyarbakırlı vatandaşların koronovirüs nedeniyle alınan tedbirlere uyması çağrısında bulundu.

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Sağlık Bakanlığı’nca tüm ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler hakkında bilgi almak için Diyarbakır Sağlık Müdürü Dr. Cihat Tekin’i makamında ziyaret etti.

TEKİN: “VATANDAŞLARIMIZIN TEDBİRLERE UYMASINI İSTİYORUZ”

Ziyaret sırasında koronavirüs için alınan 1 metre kuralına uyulduğu gözlenirken, Sağlık Müdürü Cihat Tekin, Koronavirüs ile ilgili olarak Diyarbakır’da alınan bir dizi tedbirlerin devam ettiğini ifade ederken, Sağlık İl Müdürlüğü olarak vatandaşların alınan tedbirlere uyması sadece kendileri için değil tüm Diyarbakır için gerekli olduğunu söyledi.

ENSARİOĞLU: “TEMİZLİĞE DİKKAT EDELİM, GEREKLİ OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMALIM”

Sağlık-Sen Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Başkanı Nurhak Ensarioğlu da, Koronavirüsü’ün Türkiye’de görülmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüklerin alınan tedbirlerle ilgili gerekli hassasiyet ve özeni gösterdiklerini gözlemlediklerinin altını çizerek, “Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs belasının Ülkemizde geç görünmesinde Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın başkanlığında sağlık camiasının gösterdiği hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımız Koca’nın virüsün yayılmaması için gece gündüz demeden çalışması taktire şayandır. Vatandaşlarımızın alınan tedbirlere riayet etmesini bekliyoruz. Özellikle temizliğine önem vermelerini bekliyor ve Bakanlıklarımızın aldığı tedbirlere uyması gerekiyor. Bireysel temizliğimize önem vermemiz artık bütün toplumu ilgilendiriyor. Bu yüzden önce temizlik, sonra da mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmayalım ki, virüse yakalanma riskini azaltalım. Tüm Diyarbakırlı hemşehrilerime çağrım; Lütfen gerekli görülmedikçe dışarı çıkmayın. Ayrıca büyük özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza da Sayın İl Müdürü Cihat Tekin’in huzurunda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 667 kez okundu.
Diyarbakır - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.