17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Erişilebilir Turizm Projesi’ tanıtıldı

Diyarbakır - 10 Aralık 2018 16:24 A A

Dünya Engelliler Birliği’nin (WDU) hazırladığı”Accessible Tourism (Erişilebilir Turizm) Projesi” Diyarbakır’da da tanıtıldı.

Tanıtım çalışmaları kapsamında Diyarbakır’a gelen WDU Kurucu Başkan Yardımcısı NecdetÖztürk ve beraberindekiler, Eğil ilçesine geçti.

Eğil Kaymakamı Kürşad Atak ile görüşen Öztürk ve beraberindeki heyet, çalışmalarh akkında bilgi verdi.

HEYET EĞİL’İ GEZDİ

Karşılıklı fikir ve bilgi paylaşımının ardından katılımcılar, Peygamber makamları ve türbeleri ile zengin tarihi ve kültürel potansiyele sahip olan ilçeyi gezdi. Heyet daha sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz ile bir araya geldi.

HUZURLU VE GÜVENLİ BİR KENT HALİNE GETİRMEK İSTENİYOR

Burada sunum yapan Öztürk, Dünya Engelliler Vakfı (DEV) ve Dünya Engelliler Birliği’nin (WDU) hazırladığı ‘Accessible Tourism (Erişilebilir Turizm) Projesi doğrultusunda Dünya Erişilebilir Turizm Merkezi’nin Dalaman’da kurulmasına karar verildiğini belirtti. Erişilebilir turizm açısından alt ve üst yapı çalışmalarının da önemine değinen Öztürk, medya ve tanıtımın önemini vurguladı. Öztürk, Diyarbakır’ı yürütecekleri çalışmalarla ulaşılabilir, erişilebilir, huzurlu ve güvenli kent haline getirmek istediklerini aktardı.

Heyet, temaslarının ardından kentten ayrıldı. (AA) 

Bu haber 1202 kez okundu.
Diyarbakır - 16:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.