31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Estetik havuz yüzme eğitiminin merkezi oldu

Bağlar - 3 Eylül 2020 11:53 A A

Gençlik Ve Spor Bakanlığının “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Bağlar Belediyesi tarafından Göletli Park içerisinde hizmete açılan mobil yüzme havuzu kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle açılan yüzme kurslarına 150’si kız olmak üzere 500 çocuk katılarak yüzme eğitimi alıyor.

Geçen hafta Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi ile Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açılan 24×12 ölçülerinde ve 1.1 metre derinliğindeki mobil havuz estetik görüntüsü ile görenleri büyülerken, yüzme eğitimi almak isteyen çocukların ilgi odağı haline geldi. Bağlar Belediyesine ait Göletli Park içinde belediye tarafından teknik alt yapısı ve inşa çalışmaları tamamlanarak hazırlanan havuzda verilen eğitime kısa sürede rekor başvuru geldi.

HEM EĞİTİM, HEM HAVUZ KEYFİ

Her gün 4 eğitmen nezaretinde iki etap halinde verilen kurslara 150 çocuk ve 350 erkek çocuk katılarak yüzmeyi öğreniyor. Sabah kız, öğleden sonra ise erkek çocuklar eğitimi alarak aynı zamanda yüzmenin keyfini çıkarıyor. Yüzme kurslarının Eylül ayı sonuna kadar devam edeceği açıklandı.

“ÇOCUKLARA YÖNELİK PROJELERİMİZ VAR “

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, dezavantajlı çocuk sayısının fazla olduğu bir ilçe olduklarına dikkat çekerek çocukların zaman geçirebilecekleri alanlar yaratmaya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Beyoğlu, “Çocukların mutlu olduğu yerde huzur olur. Bizim çocuklara bakışımız budur. Geçen hafta hizmete açtığımız yüzme havuzu yeni olmasına rağmen yoğun bir talep oluştu. Önümüzdeki günlerde çocukları mutlu edecek birçok projeyi bakanlıklarımızın desteğiyle hayata geçireceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çocuklara ve gençlere yönelik projeleri hayata geçirmemizi istedi. Bunu emir ve talimat olarak kabul ederek gereğini yapacağız ” dedi.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 1199 kez okundu.
Bağlar - 11:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.