28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

Geleceğin Doktorlarından Kan Bağışı

Diyarbakır - 30 Ocak 2019 14:49 A A

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri, Kızılay tarafından organize edilen kan bağışı kampanyasına bağışta bulunularak destek verdiler.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri poliklinikler binasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Başhekim yardımcısı Doç. Dr. Recep Dursun ve Tıp fakültesi öğrencileri katıldı.

“KIZILAY’A HEM DESTEK HEM FARKINDALIK YARATTIK”

Destek kampanyası hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri polikliniklerinde Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek vermek için Tıp Fakültesi  öğrencileriyle toplandıklarına işaret ederek, “Kızılay’ımız bildiğiniz gibi bir kara gün dostu olması itibariyle hem ülkemizde hem de ülke dışında gelişen felaket durumlarda maddi ve manevi her türlü desteği sağlayan çok önemli bir kuruluşumuzdur. Bu anlamda Kızılay ülke genelinde kan merkezleri oluşturarak hastalarımızın ihtiyaç duyduğu kanı temin etmektedir. Bizde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak Kızılay’ın başlattığı bu kan bağışı kampanyasına öğrencilerimizle beraber kan bağışında bulunarak hem destek hem de farkındalık yaratmak istedik” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Dicle Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Genç Yeryüzü Doktorları Üniversite temsilcisi ve Tıp Fakültesi 5.sınıf öğrencisi Fatmanur Dayan ise, Bugün Kızılay’la beraber kan bağışı etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Bu kan bağışı etkinliğimiz de halkımızda farkındalık oluşturmak için Tıp Fakültesinde okuyan arkadaşlarımızla buraya gelip destek vermek istedik” dedi.

Bu haber 695 kez okundu.
Diyarbakır - 14:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.