33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Geleneksel lezzetlerin tek adresi: Akif Usta

Bağlar - 2 Temmuz 2021 11:20 A A

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesi’nde uzun süreden bu yana Kebap, Saç tava ve lahmacun alanında faaliyet yürüten Cıty Akif Usta, geleneksel lezzetlerin tek adresi olmayı sürdürüyor.

30 yıllık bir tecrübeye sahip olan Cty Kebap, Saç Tava ve Lahmacun Restoran sahibi Akif Kartal, Resotran’ında ağırladığı misafirlerine el lezzetini farklı sunumlarla verdiği yemekleri tattırıyor.

1991 yılında Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki Şanlıurfa kebap evinde Restoran işine başladığını ifade eden Kartal, “Severek girdiğim bu iş hayatında kendimi geliştirmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Bu bölgenin geleneksel yemeklerini yapmaya başladığım günden itibaren daha ileriye adım atmam gerektiği kanısına vardım” dedi.

Kendini geliştirmek amacıyla Turizm bölgesi Antalya’da farklı otel ve işletmelerde çalışan Akif Usta, “İş hayatım boyunca disiplin temel kurallarımdan biri oldu. Bu disiplin ve özverili çalışmayla kendimi geliştirmek, yapabileceğim her lezzeti sunabilmek için uğraş verdim. Bu uğraşlarımın bana kazandırdığı birçok güzel şeylere şahit oldum, güzel insanlar, güzel lezzetler, güzel şehirler, yöreler, gelenek ve görenekler gibi. Yaşamın her zaman mücadele olduğuna inandım. Bu mücadelenin insana her zaman kazandırdığını savundum” diye konuştu.

Uzun bir süre önce Ninovapark AVM’nin arkasında açtığı City Kebap Sac Tava ve Lahmacun Restoranında bir yandan işçi gibi çalışan, bir yandan da müşteri gibi beklentileri görmeye başlayan Akif Usta, “Burada ağırladığım her müşterime, el lezzetimi farklı sunumlarla verdiğim yemekleri tattırdım. Bana verilen bu yetenek ile her zaman en iyisine odaklanmaya çalıştım. Sizin için, hizmet için her zaman buradayız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 590 kez okundu.
Bağlar - 11:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.