28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Geliye Goderne’de “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” kampanyası

Diyarbakır - 5 Eylül 2020 17:31 A A

Diyarbakır’daki sivil toplum örgütleri, Silvan, Kulp, Hazro ilçeleri arasında bulunan (Taşköprü) Geliye Goderne’de temizlik kampanyası başlattı.

Diyarbakır’ın saklı cenneti olarak adlandırılan Geliye Goderne’de temizlik seferberliği. Aralarında Ticaret Odası, GÜNTİAD, DTSO kadın meclisi, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Turizm Platformu, Tigris Bisiklet Kulübü, Üniversal Çevre Teknolojileri ve TEMA Vakfı gibi kurumların temsilcileri, Geleyi Goderne’ye çıkarma yaparak, temizlik yaptı.

“DİYARBAKIR İÇİN EL ELE VERELİM”

Kurum temsilcileri daha sonra ortak bir açıklama yaptı. “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” sloganı ile kampanyası başlatan STK temsilcileri, “Biz aşağıda imzası olan STK’lar olarak çevre temizliğine dikkat çekmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak amacıyla ‘15 Eylül Temizlik Günü’ kapsamında Eylül ayı içerisinde bir dizi etkinlikte bulunacağız. Bu bağlamda, startını Gelîyê Godernê’de (Taşköprü) vereceğimiz “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” kampanyamızı başlatıyoruz. Dağlarıyla, ormanlarıyla, nehirleriyle, faunasıyla cenneti andıran bir coğrafyada yaşıyoruz.

“ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM”

Bu noktada birkaç hususa dikkat çekmek istiyoruz: Özellikle son dönemlerde ‘piknik alanı’ olarak kullanılan bazı yerlerde ciddi bir çevre kirliliği yaşanmaktadır. Bireysel yaşam alanlarımız olan evlerimiz, işyerlerimiz son derece temiz olmasına rağmen, toplumsal yaşam alanlarımız olan sokaklarımız, nehir kenarlarımız, ormanlarımız için maalesef aynı şeyleri söyleyemiyoruz.  Çevreye atılan katı atıkların yaratacağı tahribatın önüne geçmek zorundayız. Atıklar sadece doğanın güzelliğini bozmakla kalmadığı gibi; içme suyu, hava, toprak ve tabiatın da kalitesini bir bütün olarak tehlikeye sokmaktadır. Yaşanabilir bir doğa, sürdürülebilir bir hayat çevremize göstereceğimiz duyarlılıkla mümkündür. ‘En büyük temizlik kirletmemektir’ yaklaşımıyla çevremize, doğamıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkalım!. Temiz bir Diyarbakır için el ele diyoruz” açıklaması yaptı.

Bu haber 1559 kez okundu.
Diyarbakır - 17:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.