11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.27
  • DOLAR 6.73

GÜÇSİYAD Başkanı Tosunlu’dan Miraç Kandili mesajı

Bağlar - 20 Mart 2020 21:07 A A

GÜÇSİYAD Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, Miraç Kandili tebriğinde, bugün yapılacak dua ve ibadetlerin, insanlığın içinde bulunduğu zor durumdan kurtulup yükselişine vesile olmasını diledi. Tosunlu, “Bu mübarek geceden, gerektiği gibi istifade etmesini bilmeli ve bu geceyi gafletle geçirmemeliyiz. Gündüzünde oruç tutup, gecesinde kaza ve nafile namazları kılmalıyız. Kur’an okumalı, Peygamber Efendimize bol bol salât-u selam getirmeliyiz.” dedi.

​Yarın gece idrak edilecek olan Miraç Kandili münasebetiyle Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri (GÜÇSİYAD) Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu bir mesaj yayımlandı.

Tosunlu, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Tüm dünyanın çok zor bir dönemden geçtiği bugünlerde her zamankinden saha fazla birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Bir an önce kurtulmayı umduğumuz salgın, bize yeryüzünde insan ve hayattan daha önemli bir şey bulunmadığını acı bir şekilde hatırlattı. Hiç istemesek de birbirimizden uzak duracak ve uzun bir süre ayrı kalacak olmamız, bize bir başkasının varlığının ve yakınlığının ne derece değerli olduğunu anımsattı. Dilerim; sonsuz rahmet sahibi Rabbim, bizlere acır ve bu zor günler çabuk gelip geçer. Yüce Yaratan, Peygamber Efedimizin yeryüzünden semaya yükselip huzuruna vardığı bu gecenin hatrına, biz insanoğlunu içinde bulunduğu bu çıkmaz ve güç durumdan çekip alır; yeniden yükseltir ve yüceltir. Kandilinizi kutlarken, dualarımız alemlerin yaratılış sebebi olan Peygamber Efendimiz başta olmak üzere gelmiş geçmiş tüm müslümanlar, ecdadımız ve şehitlerimiz, hastalarımız, var gücüyle bizlerin iyiliği için çalışan devlet büyüklerimiz ile sağlık çalışanlarımız ve her daim gönlümüzün bir olduğu sizlerle. Sizler de hayır duanızı eksik etmeyin inşallah.”

Bu haber 430 kez okundu.
Bağlar - 21:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.