29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

GÜÇSİYAD’dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek

Bağlar - 28 Nisan 2020 12:58 A A

GÜÇSİYAD Diyarbakır Bölge Başkanı Mervettin Tosunlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek verdi. Tosunlu açıklamasında, “Toplumumuzun kültürel yapısına ve ahlaki değerlerine ters düşen, aile müessesesine zarar veren bu kavram (eşcinsellik), medya üzerinden özellikle gençleri ve ergenlik çağındaki çocukları hedef alarak toplumsal ahlakımızı zedelemektedir.” dedi.

GÜÇSİYAD tarafından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ramazanın ilk gününde TBMM’nin açılışının 100. yılına atıfta bulunarak okuduğu “Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi” konulu cuma hutbesiyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Bölge Başkanı Tosunlu, yaptığı açıklamada, son dönemlerde medyada sıklıkla bahsi geçen eşcinsellik kavramı üzerinden gençlere yapılan özendirmelerden büyük kaygı duyduklarını ifade ederek, “Toplumumuzun kültürel yapısına ve ahlaki değerlerine ters düşen, aile müessesesine zarar veren bu kavram (eşcinsellik), medya üzerinden özellikle gençleri ve ergenlik çağındaki çocukları hedef alarak toplumsal ahlakımızı zedelemektedir. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kur’an-ı Kerim kaynaklı açıklamasında da belirttiği gibi bu yaşam biçimi İslam dininde ‘haram’ olarak kabul edilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü ise bu durumu ‘hastalık’ kategorisinde tanımlamaktadır. Yapılan özendirmenin yurt dışı kaynaklı desteklenmesi ve Müslümanların inanç değerlerine ters düşmesi konunun önemini ortaya koymaktadır. Ayrıca bu kavramın insan sağlığını tehlikeye sokacak yaşam biçimine özendirmesi gençlerimiz için tehlike arz etmektedir. Gençlerimizi hedef alarak yapılan bu propagandayı kınıyor, toplumumuzun yapı taşı olan aile değerlerimize ters düşen bu özendirmenin önüne geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bu haber 703 kez okundu.
Bağlar - 12:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.