Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.77

HDP’li Genç Kadınlar Tarihi surlardaki çöpleri temizledi!

Diyarbakır - 18 Haziran 2019 20:36 A A

Diyarbakır’da, HDP Genç Kadın Meclisi üyeleri tarihi Surlarda çevre temizliği yaptı.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinin çevresini saran tarihi Surlara atılan çöpler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genç Kadın Meclisi üyeleri tarafından toplandı. Temizlik çalışmalarına  Sur Belediyesi Eşbaşkanı Filiz Buluttekin de katıldı.

Maske ve eldiven takarak temizlik çalışmalarına Urfa Kapı’dan başlayan kadınlar, Keçi Burcu’na kadar surların üstünde ve çevresinde yer alan çöpleri topladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından ise surların çevresinde ilaçlama çalışması yapıldı.

‘TOPLUMA DUYARLILIK ÇAĞIRISI YAPIYORUZ’

Temizlik çalışması öncesi açıklama yapan HDP Genç Kadın Meclisi üyesi Merve Öztep, tarihi surlara sahip çıkmak için burada olduklarını ifade etti. Surların yok edilmek istendiğini söyleyen Öztep, “Topluma duyarlılık çağırısı yapmak için buradayız. Bizler Surlar üzerinde yürütülen politikalara karşı olacağımızı belirtiyoruz” diye konuştu.

‘FARKINDALIK YARATMAK İÇİN BURADAYIZ’

Sur Belediyesi Eşbaşkanı Filiz Buluttekin ise, Sur’ların bir çok medeniyeti barındırdığını belirterek, şunları söyledi:  “Bin yıllardır tarihi Surların dünya mirasının bu denli göz ardı edilmesi içimize sinmiyor. Surlara sahip çıkmak ve geleceğimizi çocuklarımıza bırakmak için böyle bir etkinlik yaptık. Surlara gereken özen gösterilmemektedir. Biz farkındalık yaratmak için buradayız.” Kaynak: MA

Bu haber 445 kez okundu.
Diyarbakır - 20:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.