-1° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

HDP’li Okumuş; ‘Başkan Beyoğlu’nun yaklaşımları ılımlı ve çağdaş’

Bağlar - 14 Temmuz 2020 09:16 A A

Yerel Seçimlerde HDP ve DDKD ittifakıyla Bağlar Belediye meclis üyesi olan Abdulhay Okumuş, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun yaklaşımlarının ılımlı ve çağdaş olduğunun altını çizerek, Belediyede demokratik bir ortamın olduğunu söyledi.

20 yılda yapılmayan hizmeti 1 yıl gibi bir sürede yapan Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na muhalefet parti üyeleri de destek veriyor. Yerel Seçimlerde HDP ile ittifak yapan Devrimci Demokrat Kürt Derneği’nden Bağlar Belediye Meclis üyesi seçilen Abdulhay Okumuş, Bağlar Belediyesi’nde demokratik bir ortamın olduğunun altını çizdi.

“BAŞKAN BEYOĞLU’NUN YAKLAŞIMLARI GAYET ILIMLI VE ÇAĞDAŞ”

Belediye Meclis çalışmalarında çok uç noktada bir ayrılık yaşanmadığının altını çizen Okumuş, “Sadece başlarda HDP adayının çok büyük oy almasına rağmen KHK’dan dolayı AKP adayının başa gelmesi gibi bir takım antidemokratik uygulamalardan dolayı reaksiyonlar gelişti. Ama belli süreçten sonra bu sonlandı. 30 HDP’li meclis üyesi, 7 tane de AKP’nin vardı. Şuanda geldiğimiz noktada HDP’li belediye meclis üyelerinin 15-16 tanesine kayyum geldi. Şuanda hassasiyetlerimizi dile getiriyoruz. Olabildiğince demokratik alanın dışına çıkmamak kaydıyla muhalefet sürdürülmesi gerekiyorsa muhalefet oluyoruz ama belediyeden gelen olumlu kararların onaylanması konusunda da itiraz etmiyoruz. Şuan için demokratik bir ortam olduğunu söyleyebiliriz. Belediye Başkanının yaklaşımları gayet ılımlı ve çağdaş diyebilirim. Bizde doğruya doğru yanlışa yanlış dediğimiz için sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

“BAŞKANIN BÖLGE İNSANI OLMASI OLUMLU BİR ETKİ YARATIYOR”

HDP’li Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Okumuş, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun bölge insanı olmasının belediye çalışmalarında olumlu bir etki yarattığına işaret ederek, “Pandemi sürecinde bakanlık tarafından Türkiye’deki tüm belediyelerin bütçelerinde yüzde 55 oranında bir kısıtlamaya gidildi. Bu kısıtlama büyük belediyeleri belki etkilememiştir ama biz ve bizim gibi belediyeleri büyük oranda etkiledi. Bağlar Belediyesinde de ister istemez sıkıntılar yaşanması doğaldır. Bunun üzerine Belediye Başkanı borçlanma yetkisi istedi ve mecliste kabul etti. Şuan için belediye fena gitmiyor. Başkanın bölge insanı olması da olumlu bir etki yaratıyor” diye konuştu.

Bu haber 1327 kez okundu.
Bağlar - 09:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.