19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

HDP’nin Diyarbakır’daki final mitingi yarın

Diyarbakır - 28 Mart 2019 21:10 A A

HDP, yerel seçim nedeniyle düzenlediği mitinglerin finalini yarın Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirecek. HDP’li adaylar, Nevroz kutlamasına katılan yüz binleri mitinge çağrıda bulunarak “Rengimizle, sesimizle İstasyon Meydanı’ndan gökleri yırtalım” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yerel seçimler kapsamında yarın Diyarbakır’da final mitingini düzenleyecek. İstasyon Meydanı’ndaki miting saat 11.00’de başlayacak. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan ve HDP’nin yerel seçimler kapsamında ittifak sağladığı Kürt partilerinin temsilcilerinin konuşma yapacağı mitingde, Koma Gûlên Xerzan ve Ayşenur Kolivar sahne alacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Selçuk Mızraklı, seçim maratonunun sonuna geldiklerini belirterek, “Newroz’da Amed’in ruhunu, coşkusunu ve yarınlara nasıl hazırlandığının görüntülerini aldık. Hep beraberiz, gönüller bir arada, inancımız ve kararlılığımız ortada. 29 Mart’ta hep birlikte yeniden alanlarda ‘Biz buradayız’ diyeceğiz. 1 Nisan’da çekeceğimiz halaylara hazırlanacağız” dedi.

Van’ın Nevroz kutlaması ve final mitingi ile Diyarbakır’a nazire yaptığını dile getiren Mızraklı, “Amed, Amed olduğunu bir kez daha 29 Mart’ta göstermelidir” diyerek, mitinge katılım çağrısında bulundu.

Kaynak: Ajanslar

Bu haber 856 kez okundu.
Diyarbakır - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.