22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Huzurevleri Anaokulunda ‘Ailemle Okuyorum’ Projesi sürüyor

Diyarbakır - 25 Aralık 2019 17:58 A A

Kayapınar İlçesindeki Huzurevleri Anaokulunda görev yapan öğretmen Fatma Yurgiden tarafından Okuma alışkanlığının ailede kazandırılması amacıyla geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘Ailemle Okuyorum’ adlı proje devam ediyor. Proje çerçevesinde okulda minik öğrencilere okutulan kitaplar, bu kez evlerde velileriyle birlikte okutulmaya başlandı. Ayrıca, okula davet edilen Veliler, sınıflarda öğrencilere kitap okuyor.

Huzurevleri Anaokulu tarafından ‘Kayapınar Okuyor Projesi’nin amacına uygun olarak geliştirilen ‘Ailemle Okuyorum’ projesi tüm hızıyla sürüyor. Anaokulunda öğrenim gören miniklerin aileleriyle birlikte okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, minik öğrenciler evlerinde aileleriyle birlikte kitap okuyor. Evlerdeki okuma etkinliğinin yanı sıra okula davet edilen Veliler, sınıflarda 1 saat boyunca kitap okuyor.  

Projenin sahibi Huzurevleri Anaokulu Öğretmeni Fatma Yurgiden, Projeye destek veren Veliler ve öğrencileriyle amaçlarının kitap okumanın boş zamanlarını değerlendirmek olmadığını, sosyal ve kültürel bir ihtiyaç olduğunu göstermek ve okuyucu kitlesini genişletmek olduğunu söyledi.

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİMİZ SÜRÜYOR

Kitap okuma etkinliğinin tüm güzelliğiyle devam ettiğini ifade eden Yurgiden, “Projemize destek veren kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimizle amacımız, kitap okumanın boş zamanlarımızı değerlendirmek olmayıp sosyal ve kültürel bir ihtiyaç olduğunu göstermek ve okuyucu kitlemizi genişletmektir. Bu proje çerçevesinde her gün öğrenci velilerimiz, öğrencilerimizle birlikte her akşam belli bir saatte evlerinde kitap okumaktadırlar. Öğrenci velilerimiz bu okuma saatlerini mümkün oldukça tüm çevreleriyle paylaşarak, kitap okumanın hayatımızdaki öneminden başlayan sohbetleriyle de çeşitli topluluklarda farkındalık yaratmaya devam etmektedirler. Projeye katkılarıyla bizlere destek olan öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1656 kez okundu.
Diyarbakır - 17:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.