Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Huzurevleri Anaokulunda ‘Ailemle Okuyorum Projesi’

Diyarbakır - 15 Aralık 2019 14:14 A A

Kayapınar İlçesindeki Huzurevleri Anaokulunda görev yapan öğretmen Fatma Yurgiden tarafından Okuma alışkanlığının ailede kazandırılması amacıyla ‘Ailemle Okuyorum’ adlı proje gerçekleştirildi. Kayapınar Okuyor Projesi’nin amacına uygun olarak geliştirilen proje çerçevesinde, anaokulunda öğrenim gören miniklerin aileleriyle birlikte okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca proje çerçevesinde elde edilen 3 boyutlu kitaplar daha sonra bir köy okulunun kütüphanesine hediye edilecek.

‘Kayapınar 2023’e koşuyor vizyonuyla’ Kayapınar Okuyor Projesi kapsamında ilçedeki okullarda kitap okuma projeleri ve etkinlikleri de devam ediyor.

VELİ-ÖĞRENCİ KAYNAŞMASINI SAĞLAYACAK PROJE

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim-öğretim hizmeti veren Huzurevleri Anaokulu’nca, velilerin-öğrencileriyle kaynaşmasını sağlamak ve okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla ‘Ailemle Okuyorum’ adlı projeyi hayata geçirdi.

HAYIRSEVER VATANDAŞ YILDIZHAN’DAN PROJEYE DESTEK

Proje çerçevesinde, hayırsever vatandaş Gökhan Yıldızhan tarafından 3 boyutlu hikaye kitapları, resim defterleri ve boyu kalemleri hediye edildi. Kitapları ve resim defterlerini teslim alan Huzurevleri Anaokulu Müdiresi Songul Uzunkaya ve Beştaş sınıfı öğretmeni Fatma Yurgiden, hayırsever vatandaş Gökhan Yıldızhan’a teşekkür etti.

Uzunkaya ve Yurgiden, kitapları ve defterleri öğrencilere teslim ederken, kitaplar projenin bitiminin ardından belirlenecek bir köy okuluna hediye edilecek.

“AMACIMIZ, AİLE VE ÇOCUK ARASINDAKİ SEVGİ BAĞINI VE İLETİŞİMİNİ GÜÇLENDİRMEK”

Projenin mimarı Huzurevleri Anaokulunun Beştaş sınıfı öğretmeni Fatma Yurgiden, amaçlarının veli ve çocukların pekişmesini ve okuma alışkanlığını sağlamak adına böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Projemizin amacı aile ile çocuk arasındaki sevgi bağını ve iletişimini güçlendirmek, kitap okumayı görev gibi görmemeleri, bir hobi olarak görmeleri ve bunun bir paylaşım olduğunu, çocuğa özgüven duygusunu kazandırma, düzgün konuşma, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve kelime dağarcığını geliştirmektir. Projemiz aileleriyle okudukları 3 boyutlu hikaye kitaplarının resimlerini ve hazırladıkları resimleri yılsonunda sergilenmeleri ve bunları ailelerine hediye etmelerini sağlamak daha sonra 3 boyutlu hikaye kitaplarını köy okuluna göndereceğiz” diye konuştu.

Bu haber 1863 kez okundu.
Diyarbakır - 14:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.