21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kan bağışı çağrısı Diyarbakır’da ses getirdi

Diyarbakır - 6 Mayıs 2020 23:18 A A

Kızılay Genel Müdürlüğü’nün kan stoklarından bir düşüşün olduğuna yönelik yapılan duyuru ve sosyal medyada yapılan çağrı yankı buldu. Diyarbakır’da da AK Parti MYK Üyesi Alaattin Parlak’ın, sosyal medya üzerinde yaptığı kan bağışı çağrısı ses getirdi.

Yüzlerce vatandaş, bugün Ceylan Karavil AVM ve Cegerhun Kültür Merkezi önünde kurulan Kızılay kan bağışı çadırlarına akın ederek, kan bağışında bulundu.

Diyarbakır için kan bağışı çağrısında bulunan AK Parti MYK üyesi Alaattin Parlak da, bugün saat: 21.00’da Ceylan AVM’nin önünde kurulan Kızılay Kan Bağışı çadırına gelerek, kan bağışında bulundu.

Çağrıya uyup kan bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür eden Parlak, kan bağışının önemine değinerek, bundan sonraki süreçte de kan bağışının devamını diledi.

“SONUÇTA KAN HERKESE LAZIM”

Kızılay Genel Merkezi’nin kan stoklarından bir düşüşün yaşandığına dair çağrısına kulak vererek, Diyarbakır’da da bu çağrıyı sosyal medya üzerinde yinelediğine işaret eden Parlak, “Bizlerde hem Kızılay Genel Merkezi’nin duyurusu ve Sosyal medyadaki bu çağrıya duyarsız kalmayarak, Sosyal medya üzerinde çağrıda bulunduk. Çağrımızda, Kızılay kan merkezine kan verilmesi gerektiğini ve böyle bir ihtiyacın giderilmesi gerektiğini ifade ettik. Sonuçta bu kan ihtiyacı hepimize lazım olacak. Hepimizin arkadaşının, eşinin ve dostunun ciddi anlamda ihtiyacı duyduğu bir kan. Bu bağlamda bu ihtiyaçlardan sıkıntı çıkmaması adına bir çağrıda bulunduk. Vatandaşlarımızda bugün çağrımıza ses vererek, kan merkezine kan verdi.

2 GÜNDE KAN STOKLARINDA ARTIŞ OLDU

Parlak, Kızılay kan merkezinden aldıkları bilgilere göre, yapılan çağrılar ve duyurularla birlikte kan stoklarında artışın olduğunu ifade ederek, “Bu da son derece bizleri memnun etti. İnşallah bundan sonraki süreçte de birkaç gün daha mevcut yerlerde kan almaya devam edilecek. Vatandaşlarımıza çağrımız yapılan duyuruya muhakkak ilgi göstersinler. Sonuçta verilen bu kan bağışına hepimizin bir gün ihtiyacı olacağını unutmamız lazım” diye konuştu.  

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 578 kez okundu.
Diyarbakır - 23:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.