33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Kayapınar Belediye EşBaşkanı Kezban Yılmaz göreve başladı

Diyarbakır - 15 Nisan 2019 16:54 A A

HDP’li Kayapınar Belediye Eşbaşkanı  Keziban Yılmaz ve meclis üyeleri mazbatalarını alarak, resmen göreve başladı. Eşbaşkan olarak gösterilen Necati Pirinççioğlu’nun ise KHK’dan ihraç edildiği için verilmedi.

31 Mart Seçimlerinin üzerinden 15 gün geçmesinin ardından HDP’li Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Kezban Yılmaz ve Meclis üyeleri mazbatalarını aldı. İlçe Seçim Kurulu’nda mazbatalarını alan Eşbaşkan Kezban Yılmaz ve beraberindeki Meclis üyeleri, Kayapınar Belediyesi’ne geldi. Kayapınar Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Aydın, HDP Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Hülya Alökmen Uyanık ve bir grup vatandaş tarafından karşılanan Belediye Eşbaşkanı Kezban Yılmaz, kitleye hitap etti.

Belediye binasında meclis üyeleri ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılanan Yılmaz burada kısa bir konuşma yaptı. Yılmaz, “Seçim sürecinden bugüne kadar destek veren tüm halkımıza teşekkür diyorum. Arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz halkımıza hizmet etmek için göreve geldik. Bu hizmeti en iyi şekilde yapmak için çaba içinde olacağız. Bütün çalışmalarımızı halkımızla birlikte yapacağız ve şeffaf olacağız. Burada esas alacağımız tek şey halkımıza hizmet etmektir. Bildiğiniz gibi kayyumlar belediyelerimizin içini boşalttılar ama biz buna rağmen çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğiz. Tüm hizmetlerimizi Diyarbakır halkı ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte yapacağız” dedi.  

Konuşmaların ardından Yılmaz ve beraberindekiler belediye binasına girdi. Bu arada, Meclis üyesi adayı olarak gösterilen Eşbaşkan Necati Pirinççioğlu’nun da KHK’dan ihraç edildiği için mazbatasının verilmediği öğrenilirken, Pirinççioğlu’nun yerine yine HDP’den bir Meclis üyesi Eşbaşkan olarak gösterilecek.

EŞBAŞKAN DA MAZBATASINI ALAMADI

Öte yandan, HDP’den Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı olarak gösterilen eski SES Şube Başkanı Hülya Alökmen Uyanık’ın da KHK’dan ihraç edildiği için mazbatasının verilmediği öğrenildi.

MIZRAKLI YARIN MAZBATASINI ALACAK

Büyükşehir Belediye eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’nın yarın Diyarbakır’a gelerek, mazbatasını alacağı bildirildi.

Bu haber 1259 kez okundu.
Diyarbakır - 16:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.