15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi Dünya Tiyatro Gününü kutladı

Diyarbakır - 29 Mart 2021 10:37 A A

Bir yıldır perdeleri kapalı olan Kayapınar Belediyesi Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde perdelerini ‘Sınır’ oyunuyla açtı. Yoğun ilgi gören oyunun ardından, Kayapınar Belediye Başkan yardımcısı Cihat Kayhan, oyunculara ve tiyatro ekibini plaket ile tebrik etti.

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sanat ekibi, 1 yılın ardından perdelerini, Uluslararası Tiyatrolar Birliği tarafından 1961 yılında ilan edilen ve her yıl 27 Mart kutlanan Dünya Tiyatro Gününde açtı.

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sanat Ekibinin tertiplediği Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı, Yönetmenliğini Halim Kaplan’ın yaptığı ‘Sınır’ adlı kara mizah tadındaki oyun öncesi sahneye çıkan oyuncular ile Kültür ve Sanat Ekibi birlikte seyircileri selamladı.  

27 Mart Dünya Tiyatro gününü de tebrik eden ekip, daha sonra perdelerini açtı. Büyük alkış alan oyun sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Kayhan, oyuncuların ve ekibin tiyatrolar gününü kutlayarak, çiçek ve plaket taktim etti.

Bu haber 392 kez okundu.
Diyarbakır - 10:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.