13° Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Kayapınar ‘Eğitim’e hazır!

Diyarbakır - 16 Ağustos 2019 15:13 A A

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, Kayapınar’ın 2019-2020 eğitim-öğretim sezonuna yönelik hazırlıklarının sürdürdüklerini ifade ederek, öğretmen ve okul konusunda ciddi anlamda sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi. Erdaş, 2019-2020 eğitim sezonunda Diyarbakır’ın eğitim seviyesini bulunduğu bir değil 3-5 seviyeye çıkaracaklarını sözlerine ekledi.

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, 9 Eylül tarihinde başlayacak olan 2019-2020 eğitim öğretim sezonu öncesi yapılan çalışmaları anlattı.

Gerek en ücra köşedeki kırsal okullardan olmak üzere gerekse de merkezdeki okullar olmak üzere tam gaz 2019-2020 eğitim-öğretim yılına yönelik hazırlıkların devam ettiğini ifade eden Erdaş, “Allah kısmet ederse Eylül ayı başından itibaren Ana okuldan, Liselere kadar köy okulundan merkezdeki en gözde okuluna kadar biz her şekilde hazırız. Hazırlıklarımız bitmiş olacak. Hiçbir aksaklık yaşanmayacak. Ufak tefek sıkıntıları da Eylül ayının başındaki seminer döneminde geçiştirerek 2019-2020 eğitim öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedeflediğimiz başarıya bu sezon sonunda ulaşacağız. Ve Diyarbakır’ın bulunduğu seviyeden bir üst değil 3-5 seviyeye çıkarmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

“YENİ OKULLAR AÇILACAK”

Erdaş, Kayapınar İlçesi’nde 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda yeni açılacak okulların varlığından söz ederek, “Okullarla ilgili de bütün hazırlıklarımız devam ediyor. Herhangi bir problem yaşanmayacaktır. Gerek Ana okulları olsun gerek ilk, orta ve ortaöğretim okullar olsun bu konuda gerekli çalışmalarımız sürüyor. Bitme aşamasında ve inşallah hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır. Öğretmen konusunda da ciddi bir sıkıntımız yok. Hatta norm fazlası öğretmenlerimiz bile mevcut olabilecektir” dedi.

Bu haber 1521 kez okundu.
Diyarbakır - 15:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.