27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Büyüknalçacı, Çınar’da Covid-19 denetimi yaptı

Çınar - 19 Ağustos 2020 20:37 A A

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla başlattığı ‘Koronavirüs Denetimleri’ genelgesi kapsamında Diyarbakır’ın Çınar İlçesi genelinde pazarlarda, marketlerde, toplu taşıma araçlarında, lokantalarda, kafeteryalarda, iş yeri ve yaşam alanlarında denetimler devam ediyor.

Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı da, kurum amirleri ile birlikte esnafları ziyaret ederek, Covid-19 tedbirleri kapsamında Maske-Sosyal Mesafe ve hijyen hatırlatmasında bulundu.  

Birlik içerisinde virüsü alt edeceklerini ifade eden Kaymakam Büyüknalçacı, esnafların ve vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyene özenle dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Maske kuralına uyulduğu görülen Çınar’da, ekiplerin denetimleri gün boyunca devam edecek.

KAHVEHANE VE BERBER ESNAFINI MAKAMINDA AĞIRLADI

Kaymakam Büyüknalçacı, ilçe merkezinde yaptığı denetimlerinin ardından makamında kahvehane işletmecileri, berber ve kuaförlerini ağırladı. Covid-19 ile ilgili işyerlerinde dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgilendirme de bulunan Kaymakam Büyüknalçacı, esnafların önce kendi sağlıklarını sonra da vatandaşların sağlıklarını koruması gerektiğinin altını çizdi.

“HEPİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN KURALLARA UYMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Kaymakam Büyüknalçacı, “Durum ciddi, vakalarda son günlerde artış var, maskelerimizi burnumuzu kapatacak şekilde takalım, mesafemizi koruyalım, dezenfektan bulunduralım, hepiniz ve hepimizin sağlığı için kurallara uymak çok önemli, hep birlikte bu zor günleri atlatacağız” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 718 kez okundu.
Çınar - 20:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.