31° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, OSB’yi ziyaret etti

Diyarbakır - 11 Mart 2020 08:40 A A

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Fabrika sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya gelme fırsatını bulan Beşikçi, Kentte hizmet veren, halka fayda ve hizmet sağlayan yatırımcılara, belediyeyi ilgilendiren konulardaki talep ve gereksinimleri doğrultusunda destek olduklarını söyledi.

Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, İlçe sınırları içerisinde yer alan ve onbinlerce kişiyi istihdam eden Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Beraberindeki Başkan Yardımcıları ile birlikte ziyarette Beşikci, fabrika sahipleri ve işçilerle sohbet etti.

Bir fabrikada çalışan kadınları karşısında gören ve bu duruma oldukça sevinen Beşikci, Kadınlarla bir süre sohbet etti. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarda kadın çalışanların olmasının sevindirici bir gelişme olduğunun altını çizen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Beşikci, Organize sanayi bölgesindeki fabrika sahiplerinin kadınlara pozitif ayrımcılık yapmalarını önerdi.

Kadın işçilerle toplu fotoğraf çektiren Beşikci, daha sonra diğer fabrikaları da ziyaret ederek, yatırımcılarla da görüştü. Yatırımcılardan fabrikaların durumu ve potansiyeli hakkında bilgi alan Beşikci, OSB ve OSB’deki yatırımcılara belediyeyi ilgilendiren konulardaki talep ve gereksinimleri doğrultusunda destek olacaklarını söyledi.

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BİR ŞEHRİN BEL KEMİĞİDİR

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Organize sanayi bölgelerinin bir şehrin bel kemiği olduğunun altını çizerek, “Şehrin gelişip kalkınması için Organize sanayimizin güçlü olması gerekmektedir. Son 15 yılda ülkemiz de her alanda olduğu gibi ağır sanayide de önemli yatırımlar gerçekleştirildi. Burada siyasi iktidarın payı çok büyük.

“YATIRIMCILARIMIZA BELEDİYEYİ İLGİLENDİREN KONULARDA DESTEK VERECEĞİZ”

Bizler kentimizde hizmet veren, halkımıza fayda sağlayan tüm kurum ve kuruluşlarla her fırsatta irtibat halinde olarak bizi ilgilendiren konularda destekleyeceğiz. Fabrikalarımıza da talepleri doğrultusunda aynı desteği vereceğiz. Bundan sonra üzerimize düşen her konuda gerekeni yapmaya hazırız. Yeter ki insanlarımıza yeni iş ve aş imkanları oluşturulsun” diye konuştu.

Bu haber 560 kez okundu.
Diyarbakır - 08:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.