16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Koluman’a 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası

Diyarbakır - 24 Aralık 2018 17:02 A A

PSAKD Diyarbakır Şube Başkanı Cafer Koluman’a sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımdan dolayı 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verildi.

PSAKD Diyarbakır şube Başkanı Cafer Koluman’a sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımdan dolayı 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verildi. Diyarbakır 9.Ağır Ceza Mahkemesi,  Koluman hakkında verdiği kararda hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Diyarbakır Şube Başkanı  Cafer Koluman, “örgüt propagandası” yapma suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır 9.Ağır Ceza Mahkemesi’nin Koluman hakkında vermiş olduğu kararda hükmün açıklanması geri ye bırakıldı. Son duruşmaya Koluman’ın avukatları mazeret bildirmesine rağmen mahkeme heyeti mazeretleri ret etti.  Savunması alınmayan Koluman,  Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce “örgüt propagandası” yapmaktan suçlu bulundu.

Duruşma tutanağında Koluman’ın mazeret talebinin reddine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Belirli gün ve saatte 3 celse açıldı. Gelen yok. Açık yargılamaya devam olundu. Sanık ve müdafilerine mütalaaya karşı beyanda bulunmaları için süre verildiği görüldü. Dosya arasına sanık veya bir önceki celse duruşmaya giren müdafiler tarafından sunulmuş herhangi bir savunma dilekçesinin bulunmadığı görüldü. Sanık müdafilerinden avukat Gökhan Koluman tarafından mazeret dilekçesi sunulmuş olduğu görüldü. Okundu, dava dosyasına eklendi.

Cumhuriyet Savcısından soruldu: Mazeret hususunda takdir mahkemeye aittir, dedi.

G.D. : Her ne kadar sanık müdafilerinden Av. Gökhan Koluman mazeret dilekçesi göndermiş ise de bir önceki celse esas hakkındaki mütalaanın verildiği.

Sanık ve müdafilerine esas hakkındaki savunmalarını sunmak için süre verildiği. Bu celseye kadar herhangi bir yazılı beyanın dosyaya ulaşmadığı, sanığın geçen celse birden fazla müdafi ile temsil edildiği, diğerlerinin herhangi bir mazeret sunmadıkları anlaşılmakta. Mazeret hususundaki taleplerin reddine oy birliğiyle karar verildi. Açıklandı. Açık yargılamaya devam olundu.”

Bu haber 965 kez okundu.
Diyarbakır - 17:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.