Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Küçede Sanat Var’ etkinliğine yoğun ilgi

Diyarbakır - 2 Aralık 2020 10:54 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘Küçede Sanat Var’ adıyla açık alanlarda başlattığı canlı müzik etkinliği Diyarbakırlılar yoğun ilgi gösterdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kapalı ortamlarda gerçekleştirilmeyen etkinlikleri sokağa taşıdı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kent Konservatuarı sanatçıları, ‘Küçede Sanat Var’ adıyla düzenledikleri etkinlikle vatandaşları canlı müzikle buluşturdu. Sur İlçesi Mardinkapı’da bulunan Büyükşehir Belediyesi Turizm Bürosu yanında gerçekleştirilen canlı müzik etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve temizlik kuralları en üst seviyede tutuldu. Vatandaşlar, sanatçılar tarafından seslendirilen şarkılara alkışlarla eşlik ettiler. Sık sık sosyal mesafe ve maske uyarıları da yapan sanatçılar, Koronavirüsten korunmak için vatandaşların her zaman tedbir almasını istedi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kent Konservatuarı, kentin işlek caddeleri ve meydanlarında vatandaşları müzikle buluşturmak için her hafta pazar günü farklı bir noktada etkinlik düzenlemeye devam edecek.

Bu haber 1189 kez okundu.
Diyarbakır - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.