Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kura ile işe alımın branş ve şartları açıklandı!

Diyarbakır - 21 Mart 2021 15:40 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde, yerel yönetimlerde ilk defa kura yöntemi ile alınacak personelle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır’da, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere merkez Kayapınar, Sur ve Yenişehir İlçe Belediyesine kura yöntemiyle alınacak 423 personelle ilgili detaylar belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi, yerel yönetimlerin tamamında işe alınacak personelin branş ve şartlarını internet sitesinde açıkladı.

Vatandaşlar, Diyarbakır’da ve çalışılacak ilçede ikamet etme şartının bulunduğu iş başvurularını 22 Mart Pazartesi günü online olarak isbasvuru.diyarbakir.bel.tr internet adresi üzerinden yapabilecek. Başvurular 24 Mart Çarşamba günü saat 17.00’da sona erecek.

Başvuruların bitmesinin ardından işe alımlarda herhangi bir sorun yaşanmaması ve şeffaf olması için yapılacak kura ile istihdama katılacak 423 kişi belirlenecek.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK BRANŞLAR VE KURUMLAR

Büyükşehir belediyesine, 2 elektrik ustası, 1 iş makinası elektrik ustası, 3 mekanik ustası, 1 mekanik ustası, 1 oto bakım ustası, 1 satın alma ve ambar personeli, 6 asfalt işçisi, 20 özel güvenlik, 2 asfalt serim operatörü, 4 kaldırım bordür taş usta yardımcısı, 2 kaldırım bordür taş Ustası, 1 asfalt plent operatörü, 1 harita teknikeri, 1 bilgisayar teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 çevre mühendisi, 1 şehir Planlamacısı, 1 inşaat mühendisi, 1 harita mühendisi, 3 bilgisayar mühendisi alınacak.

DİSKİ’ye 2 Ekat belgeli elektrikçi ( Bismil ve Ergani’de çalıştırılacak), 10 silahlı özel güvenlik görevlisi (erkek), 2 kaynakçı (Silvan ve Ergani’de çalıştırılacak), 7 kazıcı yükleyici operatörü (4’ü merkez, Kulp, Çermik ve Ergani’de birer kişi), 2 paletli kepçe operatörü, 16 su tesisat ustası (9’u merkez Bismil, Çınar, Silvan, Eğil, Ergani Dicle ve Hani’de birer kişi), 5 vidanjör şoförü, 1 silindir şoförü, 1 treyler operatörü, 41 beden işçisi (26’sı merkez, 4‘ü Bismil, 1 Çınar, 4 Silvan, 1 Eğil, 4 Ergani ve 1 Hani’de çalıştırılacak) alınacak.

Sur Belediyesi’ne 10 şoför ve 40 temizlik işçisi, Yenişehir Belediyesi’ne 86 temizlik işçisi, Kayapınar Belediyesi’ne ise 100 temizlik işçisi alınacak.

Bu haber 2239 kez okundu.
Diyarbakır - 15:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.