28° Açık
  • EURO 6.64
  • DOLAR 5.82

Lale’den miting gibi seçim bürosu açılışı

Diyarbakır - 6 Mart 2019 19:46 A A

AK Parti Hani Belediye Başkan Adayı İbrahim Lale’nin seçim bürosu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da aralarında bulunduğu 3 bin’e yakın kişinin katılımı ile açıldı.

Coşkulu geçen açılışta Hani Belediye Başkan Adayı İbrahim Lale, Bakan Kasapoğlu ve milletvekilleri vatandaşlarla tek tek tokalaştı.

Kurbanlar kesilerek başlayan seçim bürosunun açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Diyarbakır Milletvekilli Mehmet Mehdi Eker’in kurdeleyi kesmesiyle gerçekleştirdi.

LALE: “HANİ’Yİ BERABER KALKINDIRACAĞIZ”

Açılışa milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, İl Başkanı Serdar Budak, Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Cumali Atilla da katıldı.

Hani Belediye Başkan Adayı İbrahim Lale, Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler seçim bürosunun açılışından sonra ilçe merkezinde vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek. 31 Mart’ta yapılacak seçimler için destek istedi. İbrahim Lale, Hani için planladığı proje ve çalışmaları da anlattı. Lale, ”Hep beraber güzel ilçemizi kalkındıracağız” dedi.

BAKAN KASAPOĞLU, LALE İÇİN DESTEK İSTEDİ

Hani Belediye Başkan Adayı İbrahim Lale için de destek isteyen Kasapoğlu, AK Parti belediyeciliği olarak, gözyaşından beslenen değil, merhametle ve sevgiyle kucaklayan, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmeti en büyük şeref gören anlayışın temsilcileri olduklarını kaydetti.

“NEFRET SÖYLEMLERİNE İNAT, BİZ ‘SEVGİ VE MERHAMET’ DİYECEĞİZ”

Bu ülkenin, milletin, davanın sadece bu coğrafya için değil, tüm dünyanın mazlumları için bir değer ve misyon olduğuna inandıklarını aktaran Kasapoğlu, 31 Mart’ta verilecek güçlü desteğin, Hani’den yükselen o gür sedanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

Gençleri, kadınları ve yarınları önemsediklerini ifade eden Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizin göstereceğiniz o iradeyle, kana, zulme, istismara son vermenin, son demenin zamanıdır. 31 Mart’ta sizin o güçlü duruşunuzla, ‘Artık Hani’de zaman gençlerin ve kadınların zamanıdır.’ diyeceğiz. Çünkü sizlerin oyuyla buradan güç alanlar, belediyeye seçilenler, bizlerin sadece evlatlarımızın canına kıymadılar, yolları çamur deryası yaptılar, çukurlarla donattılar. Bu coğrafyanın insanına, bu medeniyete ihanet ettiler. İnşallah 31 Mart, ihanete ‘dur’ deme zamanı olacak. 31 Mart’ta onların ihanet anlayışına inat, biz ‘sadakat’ diyeceğiz. Onların nefret söylemlerine inat, biz ‘sevgi ve merhamet’ diyeceğiz. Onların tahribatına, yıkıcı anlayışına karşı, biz gönüller, yol ve yatırım yapacağız.”

HANİ’DE YAPILAN YATIRIMLAR

İlçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Kasapoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Size olan sevdamız hiçbir zaman bitmez. Sizlerin ihtiyaçları oldukça, ne istiyorsanız, ne gerekiyorsa, her birini sizlerin hizmetine sunmak için her daim hazır edeceğiz. 31 Mart’ta hem Hani’de hem Diyarbakır’da laleler ve güller açsın. Sevginin, barışın, medeniyetin şehrine güller ve laleler ne güzel yakışır. İnşallah 31 Mart gününe kadar AK Parti’mizin hizmetkar, öncü belediyecilik anlayışını, gayretle, samimiyetle ve tevazuyla hizmet etme anlayışını hakim kılmak için hep birlikte gece gündüz çalışmak durumundayız. 31 Mart’ta Hani’den ve Diyarbakır’dan gelecek olan o gür sedayı tüm dünya, ihanet odakları işitecek. İnşallah sizlerin duasıyla, oylarıyla, destekleriyle bu millet, memleket ve dünya mazlumları için, el birliğiyle, engin vizyonla, güçlü liderlikle çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 2010 kez okundu.
Diyarbakır - 19:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.