28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Maliye çalışanlarına pandemi ikramiyesi ödensin’

Diyarbakır - 1 Mart 2021 14:47 A A

Büro Memurları Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş, maliye çalışanlarına 400 TL’den az olmamak üzere pandemi ikramiyesi ayrıca çalışanlara yılda bir maaş ikramiye ödenmesini istedi.

Büro Memurları Sendikası Diyarbakır Şubesi Başkanı Necmettin Alaş, Vergi Haftası’na ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, her yıl olduğu gibi bu yılda Vergi Haftasını buruk karşıladıklarını dile getiren Alaş, “Maliye çalışanlarının halk arasında musluğun başında olan memurlar olarak görülse de, dışı sizi içi bizi yakar. Maliye çalışanlarının sorunları oldukça çoktur. Bizler maliyeciler olarak alın terinin ve emeğinin karşılığını istiyoruz. Bu haftanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

‘400 TL PANDEMİ İKRAMİYESİ ÖDENMELİ’

Tüm maliye çalışanların Vergi Haftasını kutlayan Alaş, açıklamasında, “Maliye çalışanlarının yaptıkları iş, aldıkları risk ve sorumluluk karşısında sadece alın terinin ve emeğinin karşılığını istemektedir. Tarih boyunca, her şartta görevini hakkıyla yerine getiren maliye çalışanları, günümüz pandemi süresinde her türlü riskle kalarak görevini yerine getirmiştir. Bu sebeple Memur-Sen’imizin de talep ettiği gibi tüm kamu çalışanlarına pandemi ikramiyesi 400 TL’den eksik olmamak üzere ödenmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Personel memnuniyeti ve çalışma barışının sağlanması için mali hizmetler sınıfının oluşturulması, Hazine ve Maliye Bakanlığının Sağlık Bakanlığında olduğu gibi gelir ve giderlerin tek çatı altında birleştirilmesini isteyen Alaş, gelir, gider, unvan ayrımı yapılmadan Hazine ve Maliye Bakanlığı personeli kapsayacak şekilde yıllık 100 saat ve 5 katı oranında fazla mesainin verilmesini önerdi.

‘VERGİ DENETİM KURUMU TEKRAR DİYARBAKIR’A TAŞINMALI’

Hizmetli kadrosunda çalışan tüm maliye personeline bir defaya mahsus olmak üzere Genel İdare kadrosuna geçirilmesini isteyen Alaş, başta ilçeler olmak üzere bekçi, güvenlikçi, memur, şoför gibi eksik birimlerde personel alımının yapılmasını, İzmir’e taşınan Vergi Denetim Kurumu Başkanlığının tekrar Diyarbakır’a taşınmasını istedi.

Tüm maliye çalışanlarına bir maaş ikramiye ödenmesini isteyen Alaş, “İlimizde hizmet binamız fiziki olarak çalışamaz durumdayız. Yıllardan beri hizmet binası için tahsis edilen arsada en kısa zamanda hizmet binasının yapılması gerekiyor. Her nedense ilimize gönderilen kurum amirleri yeteri kadar hizmet yapmıyorlar. Bu anlamda siyasilerimiz de ilimizle pek ilgilenmiyorlar. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının ülkemiz ekonomisine katkısı artarak devam etmesi için, bu saydığımız ve sayarak açıklamaya sığdırmayacağımız sorun ve taleplerin en kısa sürede hayata geçirilmesi; çalışma barışını sağlayacak ve adil adımların en kısa zaman da atılması gerekmektedir.” diye konuştu.

Bu haber 454 kez okundu.
Diyarbakır - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.