32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Memur-Sen heyetinden Müftülüğe destek ziyareti

Diyarbakır - 28 Nisan 2020 22:27 A A

Diyarbakır Memur-Sen başkanı Nurhak Ensarioğlu ve beraberindeki Memur-Sen Heyeti Ankara İnsan Hakları Derneği’nce hakkında suç duyurusunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek olmak için Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ı ziyaret ettiler.

Diyarbakır Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve Memur-Sen başkanlar heyeti, Geçtiğimiz gün okuduğu Cuma hutbesi nedeniyle hakkında suç duyurunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek olmak için Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’a ziyarette bulundular.

Ensarioğlu, ziyaret sırasında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Kur’an-ı Kerim’de ifade edilen bir konuyu hutbesinde irad ettiğinden dolayı azgın bir güruhun hedefi olduğunu ifade ederek, “Bilinmelidir ki, hocamız Allah’ın ayetlerinden bir ifadeyi ilan etmiştir. Zina ve Eşcinsellik Kur’an’da haran kılınmıştır. Bir çok ayette Alahu Teala temiz fıtratı tavsiye etmiştir. Gözleri kör, kulakları sağır, fikirleri kısır insanların bu saldırılarına daima göğüs geren Diyanet camiası göz bebeğimizdir.  Bazı baroların ve İHD’nin hocamızı hedef alan açıklamaları ve beyanları nedeniyle, biz de bugün Sayın Diyarbakır müftümüzü ziyaret ettik, yollar açık olsa Ankara’da başkanımıza destek ziyaretinde bulunacaktık, ama kısmet burada vekaleten hocamızı ziyaret etmek nasip oldu. Hocamız hakkı haykırmış, zalimlere hedef olmuştur. Biz de hocamızın ve Diyanet camiamızın yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz. Kimsenin hocamızı ve Diyanetimizi karalamasına izin vermedik, vermeyiz” dedi.

Diyarbakır İl müftüsü Yavuz Selim Karabayır ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Memur-Sen ve Heyetine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 963 kez okundu.
Diyarbakır - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.