26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’den 550 sağlıkçıya meyve ikramı

Bağlar - 8 Nisan 2020 18:48 A A

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı ve Sağlık Sen Şubesi, Ailelerine virüs bulaştırmamak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Süleyman Bin Velid Yurdu’nda kalmak zorunda kalan Kamu Hastanelerinde görev yapan 550 sağlık personeline meyve ikramında bulundu. Memur-Sen İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Koronavirüs ile yapılan mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını ifade ederek, sağlık çalışanlarının fedakarlığının paha biçilemez olduğunu söyledi.

Memur-Sen İl Başkanlığı ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır’daki çeşitli kamu hastanelerinde görev yapan ve virüsün ailelerine bulaşmasını engellemek adına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Süleyman Bin Velid Öğrenci yurdunda barınan 550 sağlık çalışanına meyve ikramında bulundu.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sağlık çalışanlarının barındığı Yurda meyveleri teslim eden Memur-Sen İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak sağlıkçıları yalnız bırakmamak ve yanlarında olduklarını göstermek adına buraya geldiklerini ifade ederek, “Sağlık çalışanı kardeşlerimize küçük bir ikramımız olacak. Gecesini gündüzüne katarak halkı için göğsünü siper eden sağlık çalışanı kardeşlerimizin yaptığı bu fedakarlığının ne derece kutsal ve ne derecede büyük olduğunu görüyoruz. Bu neticede Sağlık-Sen ailesi olarak, gerek kurumlardaki çalışmalarımızla kardeşlerimizi yalnız bırakmamak adına bugün yine yanlarındayız” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN FEDAKARLIĞI PAHA BİÇİLMEZ”

Sağlık çalışanlarının koronavirüs ile mücadele gösterdiği fedakarlığına paha biçilemeyeceğine işaret eden Ensarioğlu, “Bize göre sağlık çalışanlarımızın fedakarlığı paha biçilmez. Çünkü 550 sağlık çalışanımızın ailelerinden ne kadar uzak kaldığını bir kez daha görüyoruz. Geçmiş dönemde sağlık çalışanı kardeşlerimizin sıkıntılarını nasıl gündeme getirdiysek, bugün yapılan çalışmalar o günkü yaptığımız taleplerimizde ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. O noktada sağlık çalışanları bizim için önemlidir. Önemli bir görevi ifa ediyorlar. Bu noktada koronavirüsün biran önce ülkemizi terk etmesi adına sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmalarını görüyoruz.

“KORONAVİRÜSÜN KAHRAMANLARI SAĞLIKÇILARDIR”

Unutulmasın ki bu koronavirüsün kahramanları sağlık çalışanlarıdır. Bu milli davada öncülüğü sağlık çalışanları yapıyor. Ki gecesini gündüzüne katarak yapıyorlar. Birçok fedakarlık yaparak yapıyorlar. Sağlık-Sen ailesi olarak gerek yerelde gerekse genelde bütün sağlık çalışan kardeşlerimizin yanındayız. Sağlık çalışanlarımıza öğrenci yurdunu açan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1437 kez okundu.
Bağlar - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.