26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Merdanoğlu, Babacan’ın başdanışmanı oldu

Diyarbakır - 12 Ocak 2021 13:42 A A

Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinin tanınmış siyasetçilerinden Ali İhsan Merdanoğlu DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın başdanışmanı oldu.

Olağan Büyük Kongre’nin ardından Genel Başkan Ali Babacan başkanlığında toplanan DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu, partinin 21 kişilik Genel Merkez Başkanlık Kurulu ve 5 kişilik Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyelerini belirledi. 5 isim de Babacan tarafından başdanışman olarak görevlendirildi.

DEVA partisi Genel Başkan Ali Babacan tarafından Başdanışman olarak görevlendirilen isimler:

Ali İhsan Merdanoğlu,  Ramiz Ongun, Hasan Karal, Kerem Altun, Cem Avşar.

ALİ İHSAN MERDANOĞLU KİMDİR?

“1963 yılında Diyarbakır Bismil’de doğdu. İstanbul Aydın Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde eğitimini sürdürmektedir.22. ve 23. Dönem Milletvekilliği yaptı. Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. Tarım Komisyon Üyeliği, Sporda Şiddet Araştırma Komisyon Üyeliği ve Sokak Çocukları Araştırma Komisyon Üyeliği yapmıştır. GÜNSİAD Kurucu Üyeliği ve Bismil Birlikspor Başkanlığı yaptı. Türkiye-Yeni Zelanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak da görev aldı. Ali İhsan Merdanoğlu evli ve 5 çocuk babasıdır.”

Bu haber 611 kez okundu.
Diyarbakır - 13:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.