28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Mesut Yılmaz Ortaokulu’nun LGS’de büyük başarısı

Bağlar - 11 Ağustos 2020 10:04 A A

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesindeki Mesut Yılmaz Ortaokulu, LGS Sınavında büyük bir başarıya imza attı. Okulda öğrenim gören 4 öğrenci Cumhuriyet Fen Lisesi, 5 öğrenci İMKB Fen Lisesi ve 3 öğrencide Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’ni kazandı. Bu başarı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitimde yaptığı yoğun çalışmaların ürünü olarak nitelendirilirken, İldeki eğitim düzeyinin her yıl daha da perçinlenerek, artması bekleniyor.

Diyarbakır’ın en nüfus olarak en kalabalık merkez ilçelerinden biri olan Bağlar’da, eğitim anlamında başarılar gelmeye başladı. Selahattin Eyyübi Mahallesi’nde bulunan ve Bağlar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim ve öğretim hizmeti sunan Mesut Yılmaz Ortaokulu, LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından büyük bir başarıya imza attı.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in göreve gelmesiyle birlikte başlattığı eğitim hamlesinin meyvesi verilmeye başlandı. Mesut Yılmaz Ortaokulu’nun idarecileri ve öğretmenlerinin de katkısıyla 4 öğrenci Cumhuriyet Fen Lisesi, 5 öğrenci İMKB Fen Lisesi ve 3 öğrencide Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’ni kazandı. Öğrencilerin LGS’de başarı göstermesiyle birlikte devlet okullarının eğitimdeki başarısının tırmanışa geçtiğinin gözler önüne serdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Mesut Yılmaz Ortaokulu’nun aldığı bu başarısından dolayı idarecileri, öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 2291 kez okundu.
Bağlar - 10:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.