-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Milli Eğitim Müdürü Taşçıer, eğitimi hizaya soktu!

Diyarbakır - 31 Aralık 2019 18:20 A A

Diyarbakır’a geldiği günden bu yana geçmiş yıllarda adeta dağılan eğitimi toparlamada üstün bir gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, eğitim-öğretimdeki başarısını kamu kaynaklarını uygun kullanma ve tasarrufta da gösterdi.

Doç. Dr. Taşçıer önderliğindeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk altı ayda il genelinde yapılan ihalelerde 61 milyon TL kamu yararı sağlayarak, Diyarbakır’ın Türkiye genelinde en fazla kamu yararı sağlayan il olmasına vesile oldu. Eğitimdeki başarısı, pratik dokunuşlar ve yeniliklerle gündeme gelen Taşçıer ve ekibi, Diyarbakır’ı aynı zamanda Türkiye’de ilk defa sınava hazırlanan tüm öğrencilerini tek seferde deneme sınavı yapan il olmasını sağladı. Taşçıer’in bu gayreti başta eğitim olmak üzere tüm kesimlerden büyük destek ve takdir aldı.

YENİLİKLERİN MEŞALESİNİ YAKTI!

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiği günden bu yana eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ardı ardına olumlu anlamda Diyarbakır’a ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

EĞİTİME BÜYÜK MORAL VE MOTİVASYON VERDİ

Türkiye’nin ilk akademisyen İl Milli Eğitim Müdürü olmasının yanı sıra bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve heyecanıyla Diyarbakır eğitimine canlılık getiren moral ve motivasyon veren Doç. Dr. Taşçıer, geçmiş yıllarda adeta dağılan kent eğitimiyle ilgili olumsuz algıları da toparlayıp pozitif seyrinde başrol oynadı.

DERSLERE GİREN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Akademisyen kimliğinden taviz vermeyen Doç. Dr. Taşçıer, İl Milli Eğitim Müdürleri arasında bir ilki gerçekleştirerek rast gele bir okula girip öğrencilere ders anlatıyor. Her hafta farklı bir okulda ders anlatan Taşçıer, eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 120 civarında ayrı sınıfta ders vermeyi hedefliyor. Taşçıer’in bu azmi ve gayreti; öğretmen, öğrenci ve aileler başta olmak üzere, idarecileri üzerinde de fedakarlık ve sorumluluk bilincini aşılıyor.

BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN ENERJİSİ VAR

Yine bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile Diyarbakır’ın 17 ilçesindeki okullarda dahil olmak üzere tüm okulları ziyaret eden sorun ve sıkıntıları bizzat görüp hızlı çözümler üreten İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, başta İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe Kaymakamları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareciler ve okul müdürleriyle sık sık bir araya gelerek, il ve ilçelerde yürütülmekte olan projelerle, eğitim çıtasının artırılması adına bilgi alışverişinde bulunuyor.

TÜRKİYE’DE İLK, TEK SEFERDE DENEME SINAVI

Eğitimdeki başarısı, pratik dokunuşlar ve yenilikler gündeme Taşçıer ve ekibi, Diyarbakır’ı aynı zamanda Türkiye’de ilk defa sınava hazırlanan tüm öğrencilerini tek seferde deneme sınavı yapan il olmasını da sağladı.

TÜRKİYE’DE EN FAZLA KAMU YARARI SAĞLAYAN İL OLDUK!

Taşçıer bütün bunların yanı sıra geçmiş yıllarda ihalelerde yapılan hataların tekrarlanmaması ve kamunun zarara uğramaması adına da bakanlık ile koordineli çalışma yürütüyor. Doç. Dr. Taşçıer önderliğindeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk altı ayda il genelinde yapılan Taşıma, yemek ve yakıt ihalelerinde 61 milyon TL kamu yararı sağladı. Taşçıer, Diyarbakır’ın, Türkiye genelinde en fazla kamu yararında bulunan il olmasını sağladı.

YILIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SEÇİLMİŞTİ

Başarıları ve Diyarbakır’a getirdiği heyecanla ülke genelinde halk oylamasıyla yapılan seçimlerde Yılın İl Milli Eğitim Müdürü seçilen Doç, Dr. Taşçıer, ödülünü alırken; “Eğitim bir kültür ve iklim. Bu iklimin gelişmesi yeşermesi için öğretmeninden, öğrencisine ve velisine herkesin bir ödevi var. Okul sadece sınıf ve dört duvarla örülü bir ortam değil. Sokakta, evde, çalışma hayatının her yerinde çocuklarımızla bu havayı inşa etmemiz gerekiyor” demişti.

ÖRNEK BÜROKRAT

Taşçıer’in bu gayretleri ve azmi başta eğitim olmak üzere tüm kesimlerden büyük destek ve takdir alırken, örnek bir bürokrat olması ve çıtayı çok yükseğe taşıması karşısında diğer kurumların da kendisine çeki düzen vermesine vesile olacağı kent kulislerinde sık dillendirilmeye başlandı.

Bu haber 2168 kez okundu.
Diyarbakır - 18:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.