30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Müftülükten İdlib’e 5 tır yardım malzemesi

Diyarbakır - 12 Şubat 2020 16:49 A A

Diyarbakır İl Müftülüğü, “Bir Aradayız Diyarbakır Olarak İdlip’in Yanındayız” yardım kampanyası kapsamında İdlip’e 5 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Diyarbakır Şube ile Diyarbakır İl Müftülüğünün organize ettiği birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği “Bir Aradayız Diyarbakır Olarak İdlip’in Yanındayız” kampanyası toplanan 5 TIR ihtiyaç malzemesi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere İdlip’e gönderildi. Yardım malzemesi düzenlenen törende dualarla uğurlandı.

Programda konuşan Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz Diyarbakır’ımızın sivil toplum kuruluşlarından bu işe icabet eden, İdlib’de mazlum, mağdur ve garip kardeşlerimize destek olan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. İlçe müftülerimize, vakıf başkanları ve müdürlerimizden, vakıfta gönüllü olarak çalışan değerli kardeşlerime ve Diyarbakır’ımızın seçkin ve güzel insanlarına, hayır sahiplerine çok teşekkür ediyoruz, Rabbim hepsinden ebediyen razı olsun. Cenab-ı Hak bu yapılan yardımlar hürmetine ve yardımların gitmiş olduğu o mazlumlar hürmetine, İslam ümmetine birlik ve beraberlik nasip eylesin. Tarihte olduğu gibi memleketimiz, aziz milletimiz, Türkiye’mizin güzel insanları; hep mazlumun, gariplerin, kimsesizlerin yanında yer almışlar, ellerinden gelen yardımı esirgememişlerdir. Bu, bize nasip olan, Cenabı Hakk’ın özel ikramıdır. Bu hayırlar vesilesiyledir ki inşallah, memleketimiz bundan sonra da mazlum olmayacak, garip olmayacaktır. Mazlumların yanında olup mazlumların duasını almış olan bir millet inşallah ilelebet payidar olacaktır. Rabbim hepinizden razı olsun, herkese hürmet ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

Programa, TDV Diyarbakır Şube Başkanı ve İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, İl Müftü yardımcıları Abdullah Işık ve Nihat Koç, TDV Diyarbakır Vakıf Yöneticisi Bekir İrdem, Merkez ilçe müftüleri, Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 705 kez okundu.
Diyarbakır - 16:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.