29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

OSB, Mavi’de kal Diyarbakır’ kampanyasına destek verdi

Diyarbakır - 18 Mart 2021 12:13 A A

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs risk haritasında Diyarbakır mavi kategoride yer aldı. Diyarbakır’ın bu kategorideki yerini koruması ve vaka sayısını azaltması için STK’lar ve kurumlar harekete geçti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan “Mavide Kal Diyarbakır” kampanyasına, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi de “Mavide Kal Diyarbakır, Koronavirüs Mazide Kalsın”  diyerek destek verdi.

Diyarbakır OSB, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kampanyaya destek verdiğini açıkladı. Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu, “Salgın toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çok katmanlı bir sorundur. Bu nedenle çözümünde de toplumun her kesiminin aktif olarak yer alması gerekiyor. Herkese sorumluluk düşüyor. Kamu otoritesi salgınla ilgili temel stratejileri belirleyen, uygulayan ve sonuçlarını kontrol eden konumundadır. Ancak bizlerde bu mücadelenin bir parçasıyız. Ve elimizden geleni yapmalıyız. Farkındalık yaratmak ve bu farkındalık düzeyini rehavete fırsat vermeyecek şekilde diri tutmak gerekiyor. Yapmaya çalıştığımız temel şey budur” dedi.

Bu haber 632 kez okundu.
Diyarbakır - 12:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.